Zapojili jsme se do projektu Retro-use
Cílem projektu je sběr a opětovné využití starých, ale stále funkčních věcí vyrobených před rokem 1989

Nejnovější aktuality

Technické muzeum v Brně je součástí projektu Retro-use, jehož cílem je sběr a opětovné využití starých, ale stále funkčních věcí, které už doma lidé nepotřebují, ale je jim líto je vyhodit – musí ale být vyrobené před rokem 1989.

Posbírané předměty pak budou distribuovány mezi ty, kteří je mohou dále používat a také mezi kulturní instituce, které je mohou využít pro svou činnost – divadla takové předměty zařadí do svých fundusů, historicky cenné předměty zase najdou své místo ve sbírkách muzeí.
Odevzdat můžete:

  • Vše užitečné a vyrobené před rokem 1989, i to co nevíte, k čemu to je 🙂
  • Knížky, časopisy, nádobí a vybavení domácnosti, technické vybavení, osobní písemnosti zajímavých lidí, staré fotografie a filmy, hračky, sportovní potřeby
  • Vše, co by někomu mohlo být užitečné, ačkoli to už nepotřebujete.

Věci budou rozdány kulturním institucím, potřebným a všem milovníkům retra. Žádná z věcí se nestane předmětem obchodu. Ani odpadem. Co bude špinavé, bude očištěno, co poškozené, opraveno.
„Lidé mají často doma zajímavé věci, ale nevědí, na jakou instituci se obrátit, aby se staré věci dostaly do jejich sbírek a získaly tak smysl. Pokud donesou Brňáci něco hodnotného, předáme tyto věci do sbírek Technického muzea v Brně, Muzea města Brna, Vojenského historického ústavu či Moravského zemského muzea. Tím budou uchovány navždy pro budoucnost,“ říká iniciátor projektu historik Pavel Paleček, který upozorňuje, že lidé mají doma i zajímavé fotografie, filmy či písemnosti spojené s dějinami města Brna, které určitě do sbírky patří.

Retro předměty, které už nepotřebujete, můžete přinést do Krytu 10-Z (drobné předměty) na Husově ulici naproti hotelu International nebo do externího skladu na Škrobárenské ulici (větší předměty). Pokud budete chtít, jiné věci si budete moci zase odnést.

Více informací: Retro-use

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/aktuality/retro-use/