Památky

Aktualizace opatření k návštěvě památkových objektů ve správě Technického muzea v Brně na základě odsouhlasení vlády ze dne 1. 9. 2021.

Na všech technických památkách ve správě TMB je možná individuální prohlídka do 20 osob včetně průvodce a prohlídka pro organizované skupiny  nad 30 osob včetně průvodce.

Splnění podmínek pro prohlídku památky:

  • individuální prohlídka s průvodcem – do celkového počtu 20 návštěvníků včetně průvodce bez prokazování testy, očkováním či proděláním nemoci COVID-19 za dodržování všeobecně platných protiepidemických nařízení
  • prohlídka pro organizované skupiny – počet návštěvníků nad 20 členů včetně průvodce za dodržování všeobecně platných protiepidemických nařízení.
    V tomto případě má vedoucí skupiny povinnost předložit seznam účastníků zájezdu s doložením svým podpisem, že všichni účastníci mají splněné podmínky nařízení vlády (21 dní po první dávce očkování, že prodělali Covid-19, mají negativní antigenní test ne starším 72 hodin, negativní PCR test ne starší než 7 dní, mají potvrzení od zaměstnavatele, čestné prohlášení o negativním testu provedeném ve školském zařízení). Neplatí pro děti do 6 let.

Dále platí:

  • je zakázán vstup osobám podléhajícím karanténě a vykazujícím zdravotní obtíže
  • je zakázán vstup osobám bez ochrany horních cest dýchacích a to respirátorem ochranné třídy minimálně FFP2 / KN95
  • použité ochranné prostředky je nutné odkládat výhradně do označených odpadkových košů k tomu určených
  • u vstupu do památky je povinná desinfekce rukou
  • je nařízena povinnost dodržovat rozestupy 1,5 m

Plné znění aktualizovaných opatření najdete na stránce Ministerstva kultury

Před návštěvou památek si prosím ověřte aktuální informace o otevírací době a možnostech prohlídek na stránkách jednotlivých památek a držte se pokynů správce památky.

Mimobrněnské technické památky, které má Technické muzeum v Brně ve své správě, představují ideální příležitost například pro víkendový výlet, protože v sobě kloubí poznávání historie, řemesel, průmyslu či architektury s výletem do malebné přírody a okolí s dalšími zajímavými turistickými cíli. Externí technické památky jsou otevřeny pouze v turistické sezóně, jejich otevírací doba se liší, při plánování návštěvy si ji prosím ověřte na webových stránkách TMB.

Pro rodiny s dětmi Technické muzeum v Brně každoročně připravuje projekt S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem – sérii akcí na technických památkách, kdy daný objekt ožívá, aby si návštěníci utvořili co nejbarvitější představu o tom, jak objekt v historii fungoval a jak byl obsluhován a kdy jsou pro děti připravená hravá stanoviště s aktivitami.

Technické muzeum v Brně spravuje také depozitáře historických vozidel, které jsou veřejnosti přístupné pouze ve zvláštním režimu.


Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou

Stará huť u Adamova

Vodní mlýn ve Slupi

Kovárna v Těšanech

Areál čs. opevnění a železné opony v Šatově

Větrný mlýn v Kuželově

S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem

Depozitáře historických vozidel


Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/vsechny-pamatky/