Z pohádky do pohádky
akce pro rodiny s dětmi
Šlakhamr, 5. 8. 2023

Výstavy a akce

Z pohádky do pohádky

5. 8. 2023, 10.00– 17.00
Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou

Přijměte naše pozvání do malebného kouta Českomoravské vrchoviny, kde se nedaleko Žďáru nad Sázavou nachází bývalý železářský hamr, později obilný mlýn Šlakhamr, dnes technická památka ve správě Technického muzea v Brně.

První srpnovou sobotu, 5. 8. 2023, zde proběhne akce s názvem Z pohádky do pohádky. Jde o další akci z projektu Putování se Šroubkem a Matičkou, který Technické muzeum v Brně pro rodiny s dětmi každoročně připravuje.

„Na prázdniny jsme zvolili téma oddychové, pohádkové. Vždyť i samotný Šlakhamr, ležící v zalesněném údolí řeky Sázavy, pohádkový je. Inspirací se nám staly známé televizní pohádky jako např. Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty, O statečném kováři, Princezna ze mlejna a další. Na děti čekají úkoly jako třeba určování rostlin se zahradníkem Miroslavem, vojenský výcvik s mlynářem Máchalem, poznávání kovářských nástrojů s kovářem Mikešem, nebo pomoc Elišce s mletím mouky. Všichni bez rozdílu věku mohou zkusit hádat pohádkové princezny a krále, poznávat známé repliky z filmů nebo pohádkové písničky,“ přibližuje náplň akce Alena Najbertová, lektorka Technického muzea v Brně.

Kromě zábavně naučných stanovišť jsou na Šlakhamru připraveny také kovářské ukázky. Po celý den uvidíte kováře pracovat na ručních kovadlinách, ale také na velkém, vodním kolem poháněném bucharu. Vidět hamr pracovat je velkým zážitkem pro malé i velké návštěvníky a kovat na něm zase zážitkem pro samotné kováře.

Věříme, že na Šlakhamru prožijete pohádkový prázdninový den. Těšíme se na vás!

Ilustrační foto, ©Technické muzeum v Brně

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/z-pohadky-do-pohadky_2023-08-05/