Historie a kultura nevidomých
komorní výstava
od 7. 2. 2024 do 30. 12. 2024

Výstavy a akce

Historie a kultura nevidomých

Technické muzeum v Brně otevřelo 7. února 2024 novou komorní výstavu s názvem „Historie a kultura nevidomých“, kterou se rozhodlo uspořádat při příležitosti letošního 77. výročí založení Dne nevidomých v bývalém Československu. Vystavené předměty, dokumenty a fotografie představí návštěvníkům, jak se nevidomí vzdělávali, pracovali a rovněž jak trávili volný čas. Výstavu připravilo oddělení Dokumentace slepecké historie TMB spolu s dalšími organizacemi pro nevidomé a slabozraké – Tyfloservis Brno, Tyflocentrum Brno a Centrum sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením v Brně-Chrlicích.

Komorní výstava nabídne také pestrou škálu artefaktů, například historická a současná sportovní ocenění, jako jsou poháry či medaile z šachových turnajů nevidomých, z paraolympijských her, mistrovství republiky v běhu, cyklistice, atd. Návštěvníci mohou obdivovat i výrobky nevidomých z keramiky, proutí, aj., vytvořené v terapeutické dílně Hapateliér v Tyflocentru Brno a v Centru sociálních služeb v Brně-Chrlicích.

Komorní výstavu „Historie a kultura nevidomých“ si mohou zájemci prohlédnout ve stálé expozici Kultura nevidomých do 30. prosince 2024.

Partneři výstavy

        

 

Výstava se koná za finanční podpory statutárního města Brna.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/historie-a-kultura-nevidomych/