Památky

Aktualizace opatření k návštěvě památkových objektů ve správě Technického muzea v Brně na základě odsouhlasení vlády ze dne 1. 9. 2021.

Na všech technických památkách ve správě TMB je možná individuální prohlídka do 20 osob včetně průvodce a prohlídka pro organizované skupiny  nad 30 osob včetně průvodce.

Splnění podmínek pro prohlídku památky:

  • individuální prohlídka s průvodcem – do celkového počtu 20 návštěvníků včetně průvodce bez prokazování testy, očkováním či proděláním nemoci COVID-19 za dodržování všeobecně platných protiepidemických nařízení
  • prohlídka pro organizované skupiny – počet návštěvníků nad 20 členů včetně průvodce za dodržování všeobecně platných protiepidemických nařízení
    V tomto případě má vedoucí skupiny povinnost předložit seznam účastníků zájezdu s doložením svým podpisem, že všichni účastníci mají splněné podmínky nařízení vlády (21 dní po první dávce očkování, že prodělali Covid-19, mají negativní antigenní test ne starším 72 hodin, negativní PCR test ne starší než 7 dní, mají potvrzení od zaměstnavatele, čestné prohlášení o negativním testu provedeném ve školském zařízení). Neplatí pro děti do 6 let.

Dále platí:

  • je zakázán vstup osobám podléhajícím karanténě a vykazujícím zdravotní obtíže
  • je zakázán vstup osobám bez ochrany horních cest dýchacích a to respirátorem ochranné třídy minimálně FFP2 / KN95
  • použité ochranné prostředky je nutné odkládat výhradně do označených odpadkových košů k tomu určených
  • u vstupu do památky je povinná desinfekce rukou
  • je nařízena povinnost dodržovat rozestupy 1,5 m

Plné znění aktualizovaných opatření najdete na stránce Ministerstva kultury

Před návštěvou památek si prosím ověřte aktuální informace o otevírací době a možnostech prohlídek na stránkách jednotlivých památek a držte se pokynů správce památky.

Mimobrněnské technické památky, které má Technické muzeum v Brně ve své správě, představují ideální příležitost například pro víkendový výlet, protože v sobě kloubí poznávání historie, řemesel, průmyslu či architektury s výletem do malebné přírody a okolí s dalšími zajímavými turistickými cíli. Externí technické památky jsou otevřeny pouze v turistické sezóně, jejich otevírací doba se liší, při plánování návštěvy si ji prosím ověřte na webových stránkách TMB.

Pro rodiny s dětmi Technické muzeum v Brně každoročně připravuje projekt S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem – sérii akcí na technických památkách, kdy daný objekt ožívá, aby si návštěníci utvořili co nejbarvitější představu o tom, jak objekt v historii fungoval a jak byl obsluhován a kdy jsou pro děti připravená hravá stanoviště s aktivitami.

Technické muzeum v Brně spravuje také depozitáře historických vozidel, které jsou veřejnosti přístupné pouze ve zvláštním režimu.


TMB spravuje také několik depozitářů, které jsou veřejnosti přístupné pouze ve zvláštním režimu.

Depozitáře historických vozidel


Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/vsechny-pamatky/