Flašinety po roce rozezní Brno

Flašinety po roce rozezní Brno: zahrají v ulicích města a dokonce v historických vozech MHD

23. 6. 2021

Tradici jarmarečních oslav vrací do Brna už více než deset let Technické muzeum v Brně, které každoročně organizuje Setkání flašinetářů. Flašinetáři v dobových kostýmech se svými malovanými kolovrátky opět po roce rozezní Brno svou hudbou a zpěvem, a to poslední červnový víkend, 26.–27. 6. Letos speciálně zahrají také v historických vozech – autobusech a tramvajích – ze sbírek Technického muzea v Brně, které o tomto víkendu vyrazí do ulic Brna při příležitosti akce Dopravní nostalgie, která je součástí Zábavy pod hradbami.

První tóny z mechanických hracích strojů, flašinetů, budou mít návštěvníci možnost slyšet již v sobotu v 10.00 na náměstí Svobody, kde se flašinetáři připojí k zahájení programů Dopravní nostalgie. Ve 14 hodin se na rohu ulic Běhounská a Kobližná sejdou všichni účastníci letošního Setkání flašinetářů, aby společně rozezněli hrací „skřínky“ a představili program, který i letos doprovodí loutková představení Muzejní maringotky a košického Divadla v kufri. Po 14. hodině se flašinetáři v dobových kostýmech rozejdou do ulic centra města, kde budou hrát a zpívat až do šesté hodiny podvečerní.

V neděli budou flašinetáři opět individuálně procházet městem, zpívat a hrát, a to od 14.00. V 16.00 se opět setkají na náměstí Svobody, odkud společně půjdou v slavnostním průvodu k hotelu Best Western Premier Hotel International Brno, kde až do 18.00 budou zpívat a hrát písničky na přání a k tanci.

Kdo se do centra Brna o posledním červnovém víkendu vydá, rozhodně se má na co těšit. Pod hlavičkou Technického muzea v Brně zahrají flašinetáři a ulicemi města budou projíždět celý víkend také vzácné historické vozy ze sbírek muzea. Jak je už tradicí, Dopravní nostalgii letos uvede už legendární parní lokomotiva Technického muzea v Brně Karolínka. Chybět nebudou ani historické autobusy či dvounápravové trolejbusy. Stálicí na Dopravní nostalgii bývá také otevřený vlečný vůz koňské tramvaje, který jako první v historii zahájil provoz MHD v Brně. Kolemjdoucí návštěvníci, kteří se rozhodnou o víkendu svézt historickými vozy, budou mít možná štěstí a během zážitkové jízdy je bude provázet hudba, zpěv a dobrá nálada pouličních umělců, hudebníků – flašinetářů.

https://www.tmbrno.cz/akce/xii-setkani-flasinetaru-v-brne/

Dopravní nostalgie je součástí letní světové přehlídky ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS, kterou jako hlavní producent pořádá společnost  SNIP & CO.

Kontakt pro média

Petr Nekuža | organizátor akce
vedoucí Kruhu přátel TMB – flašinety a mechanické stroje
nekuza@tmbrno.cz | 724 222 795


TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ

Flašinety po roce rozezní Brno: zahrají v ulicích města a dokonce v historických vozech MHD (doc)

Flašinety po roce rozezní Brno: zahrají v ulicích města a dokonce v historických vozech MHD (pdf)

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/media/tiskove-zpravy-2021/flasinety-po-roce-rozezni-brno/