Svět kostiček – detailní repliky technických zařízení

Rypadlo, jeřáby, závodní auta, vlaky a další a další stroje – vše pohyblivé a funkční. Modely různých technických zařízení vyrobených z „kostiček“ zaplní od 8. dubna 2017 prostor druhého patra Technického muzea v Brně. S řídícími nápravami, diferenciálními náhony, motory, rotory, pneumatickými systémy a dalšími vymoženostmi se tyto modely blíží nejen vizuálem ale i funkčností reálným předlohám. TMB s těmito modely otevírá výstavu s názvem Svět kostiček – vstupte do světa Lego®.

„Na výstavě se zaměříme zejména na série sady Lego® Technic,“ říká Petr Šimr, realizátor výstavy. „Tyto stavebnice obsahují kromě jiného technická zařízení, z nichž si mohou lidé postavit např. bagr, pyrotechnic-ký vůz a další. Některé sady jsou doplněné ještě širšími možnostmi, jako je třeba nakládací rampa. Sady se dají kombinovat a zájemce si pak může postavit např. celé nádraží i s městem.“

Detailní repliky si budou moci návštěvníci TMB prohlédnout od 8. 4. do 10. 6. „Styl Lego® Technic se postu-pem času mění. Sady uvedené po roce 2000 používají odlišnou konstrukční metodiku a více se blíží realitě. Na výstavě si budou moci návštěvníci prohlédnout sady od roku 1990 a jejich proměny,“ uvádí dále Petr Šimr. „Část výstavy věnujeme i vlastní tvorbě a alternativním modelům.“

Sady Lego® Technic jsou určené starším dětem (zhruba od 10 let) a mládeži.
Pro dětské návštěvníky výstavy Svět kostiček bude přichystaný koutek, ve kterém najdou i ti nejmenší zábavu. Děti do dvou let si zde budou moci vyzkoušet Baby Primo. Pro starší nad tři roky bude připravena Duplo zóna a pro ještě starší děti klasické Lego®. Ti techničtěji založení si budou moci zkusit poskládat i roboty.

Více než 500 000 dílků stavebnice Lego® zaplní prostory Technického muzea v Brně na zhruba dva měsíce. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti Lego®.

Výstava: Svět kostiček
Otevřena: od 8. 4. 2017 do 10. 6. 2017
Kontakt pro média:
Petr Šimr, autor výstavy, telefon +420 733 214 465
e-mail: svetkosticek@svetkosticek.cz, peesko@seznam.cz


TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ

Svět kostiček – detailní repliky technických zařízení – tisková zpráva (doc)

Svět kostiček – detailní repliky technických zařízení – tisková zpráva (pdf)

foto: TMB

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/media/archiv-tiskovych-zprav/svet-kosticek-vystava-tz/