Sobota jako z cukru
Akce pro rodiny s dětmi v kovárně v Těšanech
18. 8. 2018

Výstavy a akce

Sobota jako z cukru – akce pro rodiny s dětmi

Kde: Kovárna v Těšanech
Kdy: sobota 18. 8. 2018 od 10 do 17 hodin
Vstupné: plné 50 Kč, snížené 25 Kč

O prázdninové sobotě 18. srpna 2018 od 10.00 do 17.00 se uskuteční v historické těšanské kovárně program určený rodinám s dětmi a nesoucí název Sobota jako z cukru. Jeho cílem je připomenout, že nejen prací živ je člověk, ale že i slavnostní příležitosti jsou jeho důležitou součástí. A tyto se musí řádně oslavit! A čím jiným než dobrým jídlem, zejména sladkým pečivem. Děti se v rámci hrací cesty seznámí s potravinami (obilím, medem, cukrem, ovocem), z nichž se pečivo zhotovovalo nebo zhotovuje; s předměty, které se k přípravě pečiva používaly v minulosti; s kuchařskou matematikou – kuchařskými počty z časů M. D. Rettigové a budou např. také odhadovat hmotnost bez váhy.

Doplnění programu představuje kuchařská dílna pod vedením paní Jany Malé, paní mistrové, která bude připravovat těsta a řídit malé i velké kuchařky a kuchaře. V dílničce si  všichni můžou vyzkoušet vykrajovat perníčky, připravovat trdelníky, tvarovat houstičky a kynuté ptáčky. Akce odkazuje na dvoje hody, které se v Těšanech konají, tzv. Barnabášské hody v červnu na sv. Barnabáše, a druhé v září – tzv. Babské hody. Návštěvníkům bude vysvětlen smysl hodů a příběhy, které se pojí s jejich počátky.

Během dne budou probíhat v kovářské dílně ukázky kovářské práce zásluhou mistra pana Urbánka s kovářem Petrem Součkem. Kováři se budou dětem věnovat tak, aby si samy mohly zkusit vykovat např. hřebíček.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/sobota-jako-z-cukru-2018/