SMALT / EMAIL – uvedení nové odborné publikace
10. 4. 2019 v 17.00, galerie KusKovu, Praha

Výstavy a akce

Srdečně zveme na setkání nad odbornou česko-anglickou monografií SMALT/EMAIL. Uměleckořemeslná technika i moderní povrchová úprava kovů. Třísetstránková kniha v českém prostředí poprvé v tak velkém rozsahu informuje o historii i současnosti smaltu a završuje více jak tři roky práce, kterou jsme v Technickém muzeu v Brně tomuto fenoménu systematicky věnovali.

Publikace je kolektivním dílem třicítky odborníků, kteří se podíleli na výstavním projektu Umění emailu/Technika smaltu. Podrobněji odborně zpracovává témata, která v rámci výstavy i již rozebraného katalogu mohla být na omezeném prostoru představena jen částečně – historii emailérství, artefakty s emailérskou výzdobou v muzejních sbírkách, smalt jako průmyslovou technologii, problematiku konzervace a restaurování smaltu i možnosti využití smaltu ve výtvarném umění.

Pražské setkání u příležitosti uvedení monografie SMALT/EMAIL. Uměleckořemeslná technika i moderní povrchová úprava kovů se koná ve středu 10. 4. 2019 v 17 hodin v Galerii KusKovu v Praze, v níž právě probíhá výstava smaltovaných obrazů Emmy Černé.

Pro snazší organizaci prosíme zájemce o potvrzení účasti i předběžného zájmu o koupi knihy na místě (500 Kč) na email stohrova@tmbrno.cz. Těšíme se na viděnou!

Brněnské setkání bude navazovat na výstavu Karátové duše a konferenci o českém granátu v polovině května.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/smalt-email-uvedeni-nove-odborne-publikace/