Přímý přenos z Marsu
online
ve čtvrtek 18. 2. 2021 v 19.30

Výstavy a akce

Přímý přenos z Marsu

Začínáme ve čtvrtek 18. února 2021 v 19.30 h!

Chcete zažít napětí z přistání robota velkého jako osobní automobil na povrchu vzdálené planety? Chcete prožít pravých a nefalšovaných sedm minut hrůzy? Chcete se vydat po stopách Marťanů? Pak právě pro Vás máme PŘÍMÝ PŘENOS Z MARSU!

Ve čtvrtek 18. února 2021 vysíláme od 19.30 h na YouTube přímý přenos z přistání amerického šestikolového robota Perseverance na Marsu. Vysílání připravily rukou společnou a nerozdílnou Hvězdárna a planetárium Brno a Technické muzeum v Brně, živě jej budou komentovat Tomáš Přibyl (Technické muzeum v Brně) a Dušan „Dugi“ Majer (Kosmonautix.cz).

Přistání na Marsu bývá označováno jako „sedm minut hrůzy“: vzhledem k tomu, že signál z této planety na Zemi letí aktuálně jedenáct minut, není možné sondu jakkoliv řídit, není jí možné přeprogramovat, není jí možné pomoci. Musí se sama vypořádat s každou nečekanou situací.

Když zachytíme signál, že přistání začalo, tak se vlastně díváme do minulosti. Na Marsu totiž už je čtyři minuty po všem.

Máme jen jeden jediný pokus. Na jeho konci bude na povrchu Marsu stát jednu tunu těžký šestikolový robot Perseverance. Anebo vznikne nový kráter stejného jména. Kráter, který bude stát – dle současného kurzu k dolaru 50 miliard korun!

Do doby přistání sledujeme hemžení u Marsu (na počátku února šest sond na oběžné dráze, dvě na povrchu a další tři přilétající) každý den na Facebooku Technického muzea v Brně.

A nezapomeňte: 18. února 2021 večer jdeme na PŘÍMÝ PŘENOS Z MARSU!

 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/primy-prenos-z-marsu-2021-02-18/