Přehlídka automobilové techniky 2024
v depozitáři v Brně-Řečkovicích
27.–28. 4. 2024

Výstavy a akce

Přehlídka automobilové techniky 2024

depozitář v Brně-Řečkovicích
27.–28. 4. 2024
9.00–17.00

Technické muzeum v Brně jako každý rok otevře depozitář v Brně-Řečkovicích s historickými vozidly. Zájemci si budou moci prohlédnout vozy z muzejních sbírek – vozidla městské hromadné dopravy (autobusy, trolejbusy), vojenskou techniku i osobní automobily. Chybět nebudou ani návštěvníky oblíbené okružní jízdy historickými autobusy do okolí.

Účast na přehlídce přislíbila i dopravní společnost Busline Semily, která představí historický autobus Karosa ŠL11. Členové Tatra Historik Klub ČR z Kolína letos přivezou cisternový automobil Tatra 111C.

Okružní jízdy autobusy ze sbírek Technického muzea v Brně

Autobusy budou jezdit od 10.00 do 16.30; budou vyjíždět přímo z areálu přehlídky automobilové techniky a budou se tam i vracet.

Jízdenky na okružní jízdu činí 50 Kč na osobu, kupují se přímo v areálu a bude nutné si vybrat konkrétní spoj (čas) dle volné kapacity autobusu.

Trasa: ul. Terezy Novákové – Vážného – Hapalova – Maříkova – Řečkovická – Příjezdová – Mácova – Černohorská – Žilkova

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

Přehlídky automobilové techniky se každoročně účastní i hasiči, kteří zde představí jak svoji nejmodernější techniku, tak historická vozidla a vybavení. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také expozici vývoje dýchací techniky, která je nedílnou součásti hasičské výstroje. Především pro děti ale i pro dospělé je připraven preventivní stánek HZS Jihomoravského kraj, kde si zájemci mohou otestovat své znalosti tísňových linek nebo se poradit, jak zabezpečit domácnost proti vzniku požáru. Kdo bude chtít, může si vyzkoušet hasičské zásahové oblečení nebo uhasit maketu hořícího domečku.

Divácky velmi atraktivní budou dynamické ukázky – v sobotu i v neděli budou zahájeny vždy v 11.00 a 14.00 hodin v zadní části areálu. Návštěvníci mohou zhlédnout ukázku činnosti hasičů při řešení dopravní nehody s vyproštěním zraněné osoby z havarovaného vozidla. Družstvo profesionálních hasičů také představí postup hašení hořícího vozidla pomocí hasicí plachty.
Hasiči rovněž představí také speciální hasicí zařízení COBRA, které umí proříznout různě silné stěny, střechy nebo i pláště budov. Pro řezání a hašení se používá hydraulicky ovládaná proudnice se systémem založeným na vodním proudu, do kterého je přimícháno abrazivo.
Všem kuchařkám a kuchařům hasiči předvedou, jak mají správně postupovat vznítí-li se jim olej na pánvi nebo třeba ve fritéze.

Užitečné informace

  • Vchod do areálu depozitáře (bývalá kasárna na ul. Terezy Novákové 64) leží přímo u autobusové zastávky „Žilkova“, případně je dostupný pěšky z konečné tramvaje č. 1 v Řečkovicích (cca 700 m).
  • Parkování: s ohledem na značně omezenou kapacitu vyhrazených parkovacích míst v depozitáře doporučujeme návštěvníkům využít MHD.
  • Vstupné do areálu činí 40 Kč, volný vstup mají děti do 6 let a osoby s průkazem ZTP. Platba je možná pouze v hotovosti, uvítáme, pokud si připravíte drobné.
  • K dispozici budou stánky s občerstvením i upomínkovými předměty.
handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/prehlidka-automobilove-techniky-2024/