Pohádkový advent 2022
Akce pro rodiny s dětmi
27. 11. 2022

Výstavy a akce

Pohádkový advent

27. 11. 2022
Hlavní budova muzea

První adventní neděli 27. 11. 2022 zve Technické muzeum v Brně rodiny s dětmi na Pohádkový advent. Akce bude probíhat od 10 do 17 hodin, kdy si prostřednictvím zábavně naučných úkolů si připomeneme klasické české pohádky.

Blížící se Vánoce jsou typické zvýšeným zájmem o pohádky. V záplavě těch moderních ale klasické příběhy často zapadnou a sami rodiče jsou pak překvapení, že je děti neznají. S pohádkovými postavičkami budou děti plnit nejrůznější úkoly a aktivity. Čeká je například srážení dračích hlav s princem Bajajou, navlékání poztrácených perliček princezny Zlatovlásky, návštěva u ševce, lovení zlaté rybky, přebírání s Popelkou, vázání mašliček u vodníka nebo vaření kaše bez kouzelného hrnečku.
Celé rodiny se pak mohou zapojit do poznávání pohádkových postav, přiřazování knižní předlohy k filmovým pohádkám nebo hádání hudby. Nebude chybět ani oblíbená zámecká převlékárna s kostýmy, kde se děti na chvíli stanou princem nebo princeznou.

Jako speciální retro vzpomínku můžete zajít na promítání pohádek na diapozitivech s živým komentářem v našem muzejním kině. Možná si promítačku Diax ještě pamatujete z dětství. Skupina nadšenců z klubu Diafilm.cz vám tyto vzpomínky oživí.

Za splnění úkolu na stanovišti dostanou děti lístek z dané pohádky s omalovánkou. Budou si tak sbírat vlastní knížku, se kterou pak můžete doma ještě pracovat – vybarvovat si ji a pohádky si připomenout.

Akce Pohádkový advent je určena spíše pro mladší děti.  Pokud máte doma staršího školáka, muzeum nabízí unikátní interaktivní výstavu Stroje Leonarda da Vinci. Tu ocení návštěvníci všech věkových kategorií, zejména ti hraví. Některé modely jsou totiž pohyblivé, klikou je uvedete do chodu. Dozvíte se také mnoho zajímavostí z Leonardova života. Poznáte tohoto umělce nejen jako autora slavného obrazu Mona Lisa. K návštěvě láká i oblíbená Technická herna.
V muzeu se určitě nudit nebudete!

Pohádkový program se koná do 17.00. Chcete-li si jej naplno užít, doporučujeme vám přijít nejpozději dvě hodiny před ukončením akce, aby si vaše děti stihly v klidu projít všechna pohádková stanoviště.
Muzeum v neděli zavírá v 18.00.

Vstupné:

  • běžné vstupné podle ceníku
  • zájemci z brněnských dětských domovů mají vstup zdarma po předchozím přihlášení – kontakt: Mgr. Alena Najbertová, mobil: 778 466 978 nebo na e-mail: najbertova@tmbrno.cz.

Akce se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.

Ilustrační foto, ©Technické muzeum v Brně

 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/pohadkovy-advent-2022-11-27/