Ohňostroje Ignis Brunensis
20 let mezinárodního festivalu ohňostrojů
16. 5. – 25. 6. 2017

Výstavy a akce

Plamen Brna anebo Brněnský plamen – tak zní překlad latinského názvu přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis, která se v Brně koná od roku 1998. Zprvu nesoutěžní přehlídka zaměřená na české ohňostrůjce brzy překročila hranice a od roku 2003 se jedná o mezinárodní soutěžní přehlídku. Letos uplyne 20 let od prvního ohňostroje a Technické muzeum v Brně ve spolupráci s hlavním producentem festivalu společností SNIP & CO a předními českými ohněstrůjci chtějí toto výročí připomenout. I když návštěvnost ohňostrojů je velmi vysoká (i v případě nepříznivého počasí až 100 000 diváků), drobné ohlédnutí nezaškodí. Obzvláště jedná-li se, jako v tomto případě, o tu nejpomíjivější krásu a radost.

Výstava Ohňostroje Ignis Brunensis představí nejen historii festivalu, ale i podstatu pyrotechnických efektů, tedy např. historii černého prachu, přehled látek barvících plamen, prostředky k odpalování, odpalovací zařízení, technické provedení odpalů. Je s podivem, jak z obyčejných, nevzhledných věcí může vzniknout světelná krása. Zároveň výstava uvede historický přehled soutěžících a vítězů v průběhu konání festivalu, putovní pohár pro vítěze i propagační materiály, které doprovázely předchozí ročníky. Nebudou chybět nejúspěšnější snímky z fotografické soutěže, která doprovází brněnské ohňostroje a ani sestřih videí z loňské přehlídky či fotografie z pontonu na brněnské přehradě, tedy přímo z kuchyně mistrů ohňostrůjců.

To vše doprovodí ohňostroje očima dětí, výtvarná díla ze soutěže pro děti ze základních a mateřských škol městské části Brno – Královo Pole. Tato „dětská“ část výstavy se koná za podpory starostky městské část Karin Karasové. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže se uskuteční ve čtvrtek 22. 6. 2017 v 16.00 přímo ve výstavě.

Jako součást výstavy budou od 1. 6. 2017 v historické stereovizi promítány 3D snímky na téma Ohňostroje Ignis Brunensis.

Vstupné

Vstupné na výstavu Ohňostroje Ignis Brunensis včetně prohlížení 3D snímků ohňostrojů v historické stereovizi činí 20 Kč (zlevněné 10 Kč). Toto vstupné nezahrnuje prohlídku ostatních expozic muzea.

 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/ohnostroje-ignis-brunensis/