Není TESLA jako Tesla
nová výstava
od dubna 2023

Výstavy a akce

Není TESLA jako Tesla

Vše, co se skrývá pod pojmem „Tesla“, objasní nová výstava, kterou Technické muzeum v Brně otevře v dubnu 2023.

Část výstavy shrne život a dílo světového vynálezce a vizionáře Nikoly Tesly (1856–1943), od jehož úmrtí v lednu uplyne 80 let. Teslovy objevy a vize daly základ moderní elektrotechnice. Právě díky nim dnes můžeme používat dálkové ovladače, mobilní telefony, bezdrátové datové přenosy a mnoho dalších technických vymožeností. Nikola Tesla také předpovídal společenskou revoluci, kterou jeho vynálezy přinesou.

Na počest tohoto vynálezce srbského původu bylo jeho jménem nazváno mnoho firem po celém světě, které se zabývaly elektrotechnickou výrobou. Hlavní část výstavy věnuje Technické muzeum v Brně zejména československým podnikům TESLA (vysvětlováno též jako zkratka TEchnika SLAboproudá), které vznikly po druhé světové válce a zabývaly se veškerou slaboproudou výrobou na našem území – od součástek až po samotné produkty, jako např. rádia, televize, žárovky, ale i mikroskopy, měřicí přístroje, vysílací techniku a další výrobky.

Sbírkové předměty Technického muzea v Brně doplní další ze Slovenska, Srbska a Chorvatska. Zmíněny budou i některé chorvatské a srbské firmy nesoucí jméno Tesla.

více informací později

Výstava se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/neni-tesla-jako-tesla/