Workshop Damask XVII

Workshop Damask XVII

Vážení mistři kováři,
zveme Vás na 17. ročník workshopu Damask, který pořádá Technické muzeum v Brně a jeho Klub přátel Technického muzea v Brně, sekce nožířů.

Workshop se bude konat v sobotu 19. června od 9:00 do 17:00 hodin a v neděli 20. června od 9:00 do 12 hodin v naší technické památce „Kovárna v Těšanech“, kde jsou pro skupinu kovářů připraveny výhně, kovadliny a potřebné nářadí.

Věříme, že se sejdou špičkoví výrobci svářkového damasku a budou po oba dny pracovat u výhní a kovadlin.

Tentokrát se náplň akce zaměří na praktické ukázky výroby damasku: bude se pokračovat ve výrobě článků pro řetěz přátelství, bude se pokračovat ve výrobě památníčků Rostikovi Fabiánkovi a ve výměně zkušeností přímo u kovadliny.

Vzhledem k současným hygienickým pravidlům bude akce bez diváků. Muzeum pořídí z akce videozáznam, který po sestřihu umístí na youtube kanál či další sociální sítě, kde muzeum prezentuje své aktivity.

Pozvánka ke stažení (pdf)

Organizační pokyny

Termín: 19.–20. 6. 2021 (sobota 19. 6. v době 9-17 hod., neděle 20. 6.  v době 9–12 hod.)

Antigenní testy: všichni, kteří se akce zúčastní, musí nejprve absolvovat antigenní testy přímo na místě (zajistí muzeum) před vstupem do objektu kovárny. Místo pro testování bude vyznačeno. V případě pozitivního výsledku musí dotyčná osoba opustit Těšany a podrobit se dalšímu odběru u svého obdobního lékaře. V případě negativního výsledku může dotyčná osoba pokračovat v činnosti na kovárně v Těšanech a potvrzení o výsledku zkoušky jí bude předáno písemně.

Občerstvení: bude zajištěno po dobu konání akce (sobota: oběd, svačina, večeře; neděle: snídaně, oběd).

Ubytování: na místě v kovárně (spacáky a karimatky s sebou) nebo v penzionu Maryša přímo v Těšanech (cena – 300 Kč/noc). Zájemci o ubytování v penzionu musí dopředu kontaktovat pořadatele (mertova@tmbrno.cz nebo tel. 775850646 pro domluvu ubytování).

Honorář: pro všechny aktivní kováře, kteří se přihlásí k účasti na workshopu na uvedeném mailu (mertova@tmbrno.cz) a budou kovat, muzeum připraví honorář. Smlouvy musí být schváleny dopředu, proto žádáme účastníky, aby se přihlásili organizátorům (mertova@tmbrno.cz), a ti s nimi vyplní základní údaje do smlouvy.

Hygienická pravidla: po celou dobu konání akce budou všichni povinni nosit respirátory, udržovat bezpečné vzdálenosti (2 m) a používat dezinfekce na ruce, které budou na místě zajištěny.

Organizátoři si vyhrazují právo na úpravu hygienických pravidel v souladu s aktuální epidemiologickou situací.

Za organizátory zvou nožíři – členové Klubu Přátel Technického muzea v Brně a za TMB vás do kovárny zve PhDr. Petra Mertová, Ph.D.

Kontakt:

PhDr. Petra Mertová, Ph.D.
mertova@tmbrno.cz
tel. 775 850 646

Akce se uskutečňuje za finanční podpory Jihomoravského kraje.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/workshop-damask-xvii/