Historický kovový materiál – povrchové úpravy

Historický kovový materiál – povrchové úpravy

Identifikační kód TMB: 28/VaV/DOVAT+MCK/2016
Garant: Mgr. Petr Nekuža, Ing. Alena Selucká
Spolupráce: Mgr. Ondřej Merta, Mgr. Michal Mazík, Mgr. Karel Rapouch, Mgr. Radek Slabotínský, Ph.D., Mgr. Pavla Stöhrová, Mgr. Martin Hložek, Ph.D.
Doba řešení: dlouhodobý úkol

Zpracování audiovizuálního dokumentu z výzkumu povrchových úprav historických slitin kovů – smaltu a emailu v uměleckořemeslné tvorbě a na průmyslových výrobcích. Audiovizuální dokument jako výstup cíle bude zpracován na nosiči DVD a rovněž zveřejněn on-line na webovém portálu Metodického centra konzervace Technického muzea v Brně. V dokumentu budou zpracovány vybrané specifické historické postupy a technologie, členěné dle osnovy do oddílů zahrnujících: popis technologie, historický vývoj technologie, audiovizuální záznam z rekonstrukce technologického postupu, ukázky užití technologie na reálných sbírkových předmětech českých i zahraničních paměťových institucí, fotodokumentace, terminologie v českém a anglickém jazyce, databáze chemického složení vzorků vybraných smaltů, odkazy na relevantní literaturu a zdroje. Audiovizuální dokument bude zpracován s ohledem na jeho praktické využití jako metodická pomůcka a zdroj informací pro kurátory sbírek (správný popis a identifikace artefaktů opatřených touto povrchovou úpravou) a konzervátory-restaurátory (technologie výroby, chemické složení, zásady ošetření).

 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/veda-vyzkum/projekty-granty/historicky-kovovy-material-povrchove-upravy/