Sbírejte pohlednice se Šroubkem a Matičkou

Nová hra pro malé sběratele! 

Sbírejte pohlednice se Šroubkem a Matičkou

K turistické sezóně 2023 připravilo Technické muzeum v Brně pro své malé návštěvníky novou hru. Naši maskoti Šroubek a Matička jezdí pravidelně na mimobrněnské památky a při těchto výletech je zachytil i náš fotoaparát. Výlety si pořádně užívali, jak můžete vidět na sérii pohlednic. Vydejte se po jejich stopách.

Zakupte si pohlednice z výletů Šroubka a Matičky, které se prodávají se na mimobrněnských památkách TMB a v hlavní budově. Tři různé pohlednice (ze tří různých objektů) ukáže uspěšný sběratel na pokladně hlavní budovy v Brně, kde dostane dětskou vstupenku do muzea zdarma. Na pokladně vám pohlednice orazítkují a vrátí, každou pohlednici lze do hry použít pouze jednou.

Pro získání dětské vstupenky zdarma můžete předložit pohlednice v těchto kombinacích:

Nelze kombinovat pohlednice ve složení: 1 památka, 1 hlavní budova, 1 prémie.

Hra je určena pro děti do 15 let.

Novou hru představuje její autorka a garantka projektu S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem Mgr. Alena Najbertová: „Šroubek a Matička jezdí s dětmi na výlety na naše památky už osmým rokem. Kromě pamětních medailiček, cestovního pasu a Putovníku jsme se letos rozhodli vytvořit také hravé pohlednice s našimi maskoty.
Další fenomén, který chceme nejmenším návštěvníkům představit je sběratelství. To stojí u vzniku muzeí a bez něj by tyto instituce vůbec neexistovaly. Z dětství si pamatujeme naše vlastní sbírky známek, ubrousků, obalů od žvýkaček a nejrůznějších „pokladů“. Dnešní děti tohle už moc neznají.
Naším cílem je jim sběratelství představit. Kolekce pohlednic Šroubka a Matičky se bude doufám v příštích letech stále rozrůstat. Malý sběratel si vyzkouší, že nejde jen o to věc získat, ale také si ji uchovávat a vědět, kde ji má. Jako motivaci nabízíme volnou vstupenku. Doufáme, že tímto malým počinem vychováme spoustu budoucích sběratelů, kteří si boudou věcí vážit a rádi se přijdou podívat také do muzea.“

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/sbirejte-pohlednice-se-sroubkem-a-matickou/