Vzdělávací programy k aktuálním výstavám

Nabídka programů k probíhajícím výstavám

T1MB00 ve světě robotů

Nacházíme se v roce 2020 a je to tedy přesně 100 let, kdy stvořitel Karel Čapek použil ve svém dramatu R.U.R. poprvé slovo Robot. Byli vzácní, unikátní a co si budeme nalhávat, tehdy krapet primitivní s mizernou pamětí. Doba pokročila. Dnes jsou již roboti velmi důležitou složkou světa. Inteligentní, přesní, spolehliví a početní!

Jedním z nich je T1MB00. Robotický průvodce. Kamarád. A trochu robo-šotek 😀 Je srdečný, má rád děti a nejen je. Jeho aktuálním domovem je svět ROBOT2020 v Technickém muzeu v Brně, kde vás bude doprovázet při komentovaných prohlídkách a programech. Má pro vás totiž nachystaný soutěžní kvíz, díky kterému jeho svět poznáte a pochopíte nejlépe!

Cílová skupina: děti od 4. tříd ZŠ, SŠ, družiny a zájmové kroužky, organizované skupiny dospělých
Doba trvání: 60–80 minut
RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a svět práce, Etická výchova

Robomise pro nejmenší

Pojďte si s námi projít naši nejnovější výstavu ROBOT2020. Společně s lektorem se děti vydají na cestu do zajímavé říše robotů, kde je čekají mnohá nová poznání. Zjistíme, jestli si naoko vážný průmyslový robot dokáže s dětmi hrát, zkusíme oživit legendárního golema, poslechneme si 100letý dialog mezi „nejstarším a nejnovějším“ robotem a nakonec si pohrajeme v robotické herně s pejskem Aibem, tanečníkem Robertem a mnoha dalšími. Bude to hravé, povídavé a rozhodně se nebudete nudit. Robo program určený hlavně těm nejmladším budoucím robotikům.

Cílová skupina: MŠ, ZŠ 1.–4. třída
Doba trvání: 60 minut
RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a svět práce, Etická výchova

Kontaktní osoba

Zbyněk Rederer
Objednávky prosím pište na e-mailovou adresu objednavky@tmbrno.czplatbu na fakturu prosím hlaste předem.
V případě dotazů můžete volat na mobil 775 908 565 nebo pevnou linku 541 421 444. V případě, že telefon nikdo nezvedá, pracujeme zrovna s některou ze školních skupin, které přišly do muzea na program. Zkuste prosím zavolat později, nebo nás kontaktujte e-mailem, ozveme se Vám.

Vstupné

  • Žáci základních škol, středních škol a učilišť platí vstupné ve výši 50 Kč na žáka (kromě programu „Jak (se) lidé vážili“, kde je vstupné 10 Kč na žáka)
  • Žáci mateřských škol platí 20 Kč na žáka.
  • Pedagogický dozor při hromadných výpravách
    • MŠ: na každých 10 dětí 1x pedagogický dozor zdarma
    • ZŠ I. a II. stupeň a SŠ: na každých 15 žáků 1x pedagogický dozor zdarma

Upozornění

Vážení pedagogové,
při návštěvě muzea si děti musejí odložit batohy či větší tašky do šatny. Toto opatření chrání historické sbírkové předměty před poškozením. Zároveň se do expozic nesmí nosit potraviny a nápoje.

Za školní skupinu zodpovídá po celou dobu návštěvy muzea doprovázející pedagog, a to zejména v případě samostatné prohlídky expozic. Prosíme učitele, aby dohlíželi na dodržování návštěvního řádu.

Děkujeme za pochopení.

 

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/pro-skoly/vzdelavaci-programy-k-aktualnim-vystavam/