Muzeum otevře 12. 5. 2020

Muzeum znovu otevře expozice a výstavy, na návštěvníky čeká i nová muzejní hra

7. 5. 2020

Postupné rozvolňování opatření souvisejících s pandemií COVID-19 vrátí ve své další fázi život i do prostor muzeí a galerií. Technické muzeum v Brně znovu s drobným omezením otevře expozice, výstavy i všechny své technické památky v úterý 12. 5. 2020. Pro návštěvníky hlavní budovy muzea v Brně připravili lektoři speciální hru, která zájemce zábavnou formou provede nejzajímavějšími místy brněnského technického muzea.

Provoz Technického muzea v Brně a jeho památek se obnoví již příští týden, některé interaktivní části expozic a výstav budou však zpřístupněny kvůli hygienické bezpečnosti v omezeném režimu. Připravovaná muzejní hra s názvem „Objevná cesta doktora Elektrona“ má právě v tomto období zpestřit veřejnosti zážitek z jejich návštěvy – zapojit se do ní budou moci totiž hlavně jednotlivci, určená je především dětem. „Pátrat budeme po stopách slavných vynálezců, jejichž jména stojí za objevy, které mohou najít návštěvníci přímo v muzeu,“ přibližuje lektor z Technického muzea v Brně Zbyněk Rederer. „Při zakoupení vstupenky do muzea zájemci obdrží hrací kartu na základě, které se stanou muzejními pátrači. Po rozluštění první nápovědy se ‚setkají‘ s nejstaršími vynálezci jako například Johann Guttenberg, Galileo Galilei, Viktor Kaplan nebo James Watt. Chybět nebude ani Karl Benz, vynálezce prvního motorového vozu na světě, jehož vzácnou replikou se pyšní ve svých expozicích právě Technické muzeum v Brně,“ pokračuje Zbyněk Rederer. Každý, kdo se po 12. 5. 2020 do hry zapojí a podaří se mu vyřešit celou hrací kartu, obdrží na závěr hry od maskota „doktora Elektrona“ pamětní sběratelskou minci.

Návštěvníci si také v prostorách Technického muzea v Brně od jeho znovuotevření 12. 5. budou moci prohlédnout výstavu Železná opona 1948–1989 nebo se seznámit s výzbrojí a zbraněmi Československé armády ve výstavě V těžkých dobách. Na méně vážné téma je zavede výstava Retrogaming No. 2, a to do historie prvních počítačů a herních konzolí jako například legendární Super Mario Bros. (bez možnosti interaktivní hry na historických počítačích). Výstavy potrvají do konce září. Trojici výstav doplňuje téma vodicích psů jako průvodců nevidomého člověka – tuto výstavu je možné navštívit do 7. 6. 2020.

Podrobné informace o podmínkách otevření Technického muzea v Brně a technických památek v jeho správě najdou návštěvníci na oficiálních stránkách www.tmbrno.cz.

Příloha k tiskové zprávě:

Otevření TMB 12. 5. 2020:

Expozice v hlavní budově Technického muzea v Brně budou návštěvníkům otevřeny. Uzavřeny z důvodů hygienické bezpečnosti budou:

  • Technická herna
  • Historická stereovize
  • Muzejní kino
  • Kino v expozici Optiky
  • Promítací prostor výstavy V těžkých dobách

Včetně  památek ve správě TMB:

Kulturní památka Kovárna v Těšanech
Národní kulturní památka Stará huť u Adamova
Národní kulturní památka Vodní mlýn ve Slupi
Kulturní památka Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou
Areál československého opevnění a železné opony v Šatově
Národní kulturní památka Větrný mlýn v Kuželově

Podrobnější informace: www.tmbrno.cz

Kontakt pro média:

Šárka Motalová | vedoucí odd. komunikace a marketingu, Technické muzeum v Brně
motalova@tmbrno.cz | 725 932 429
Zbyněk Rederer | lektor, Technické muzeum v Brně
rederer@tmbrno.cz | 721 889 407


TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ

Muzeum znovu otevře expozice a výstavy, na návštěvníky čeká i nová muzejní hra (doc)

Muzeum znovu otevře expozice a výstavy, na návštěvníky čeká i nová muzejní hra (pdf)

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/media/tiskove-zpravy-2020/muzeum-otevre-12-5-2020/