Přehlídka automobilové techniky

PŘEHLÍDKA AUTOMOBILOVÉ TECHNIKY
aneb To bude jízda!

18. 4. 2019

Depozitáře s automobilovou technikou otevírá opět po roce Technické muzeum v Brně. Historická užitková vozidla, autobusy, hasičskou techniku i vojenskou si budou moci zájemci prohlédnout poslední víkend v dubnu – 27. a 28. 4. v areálu bývalých kasáren na ul. Terezy Novákové 64 v Brně-Řečkovicích. Letošní „Přehlídku automobilové techniky“ poprvé doprovodí závod mopedů o pohár ředitele Technického muzea v Brně.

Moped Rallye TMB – tedy závody mopedů zn. Stadion se budou konat v areálu depozitářů TMB v sobotu 27. 4. od 9.00 do 16.00, a to v kategoriích Originály (historické mopedy) a Speciály (upravené mopedy). Zhruba v 16.00 dojde k vyhlášení vítězů. Pro TMB závody pořádá Moped team Rychtářov.

„Po oba dva dny budou mít návštěvníci příležitost vidět historické autobusy a užitkové vozy, jež jsou v řečkovických depozitářích umístěny,“ říká Tomáš Kocman (TMB), organizátor Dnů otevřených dveří. „Představen bude i zrestaurovaný autobusový přívěs Jelcz PO1. Účast mimo jiné přislíbil Tatra klub Kolín, který představí historická užitková vozidla, Výtopna Zdice s automobilem Škoda 706 RT pro svoz komunálního odpadu, Dopravní společnost Zlín – Otrokovice a společnost Busline Semily, odkud do Brna přijede dálkový autobus Karosa LC736.“

Milovníci historických automobilů budou mít možnost si opět něco prohlédnout ze sbírky vozidel bývalé RVHP. Padesát let v tomto roce slaví firma Metalex, takže k vidění budou závodní Formule MTX 1-03 a MTX roadster z produkce této značky. Před 65 lety vyjel z bran MZMA ruský vůz Moskvič 401, který TMB získalo do sbírky minulý rok a přehlídku doplní traktory – brněnské Zetory typ 15 a 25, Škoda 30 a Wikov.
Z oboru militaria muzeum vystaví vozidla Praga V3S v několika verzích, včetně protiletadlové verze 30 mm PLDvK na podvozku automobilu Praga V3S. Doplní je obrněný transportér
OT – 64 SKOT a vozidla značky UAZ.

Poprvé se „Přehlídky automobilové techniky“ zúčastní také Ústav techniky a automobilové dopravy Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jak fungují technické modely, jako např. převodovka, na videu se podívat jak pracuje motorová a válcová zkušebna pro měření výkonu automobilů, pomocí brýlí s virtuální realitou se proletět nad Brnem a někteří návštěvníci si budou moci odnést drobnost vytištěnou přímo na místě z 3D tiskárny.

Stejně jako v uplynulých letech nebudou chybět ukázky hasičské techniky ani akce pro děti. Nejoblíbenější atrakcí jsou pak okružní jízdy historickými autobusy ze sbírek Technického muzea v Brně. Zájemci dostanou možnost vydat se na projížďku v časovém rozmezí od 10.00 do 16.30 hodin. Na každý z odjezdů je třeba z důvodu omezené kapacity vozidel předem zakoupit jízdenku (30 Kč).

Areál, který se nachází v městské části Brno-Řečkovice, bude pro veřejnost otevřený v sobotu a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin. Pro pohodlí návštěvníků nebudou chybět ani stánky s občerstvením či s upomínkovými předměty. Vstup do areálu bude zpoplatněn částkou 30,- Kč. Volný vstup budou mít ZTP a děti do 5 let. Vchod do areálu bývalých kasáren leží přímo u zastávky linek č. 41, 71 „Žilkova“, případně je dostupný pěšky od konečné tramvaje č. 1 v Řečkovicích. Parkovací plochy u areálu omezeny.

Akce: PŘEHLÍDKA AUTOMOBILOVÉ TECHNIKY aneb To bude jízda!
Místo konání: depozitáře Technického muzea v Brně, ul. T. Novákové 64, Brno-Řečkovice (areál bývalých kasáren)
Termín: 27. 4. – 28. 4. 2019
Další informace: www.tmbrno.cz/akce

Kontakt pro média

Mgr. Sylvie Zouharová Dyková
dykova@tmbrno.cz
tel. 770 184 616


TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ

Přehlídka automobilové techniky (doc)

Přehlídka automobilové techniky (pdf)

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/media/tiskove-zpravy-2019/prehlidka-automobilove-techniky-2019-tz/