Výstava Ohňostroje Ignis Brunensis – výtvarná soutěž Technického muzea v Brně pro královopolské školy

Světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis, která v těchto dnech v Brně vrcholí, oslavuje letos již 20. výročí. K tomuto jubileu uspořádalo Technické muzeum v Brně a hlavní producent festivalu reklamní společnost SNIP&CO výstavu v hlavní budově muzea na Purkyňově 105 v Brně – Králově Poli. Můžete se zde dozvědět o historii nebo principu ohňostrojů, nahlédnout do zákulisí nebo si přečíst kompletní seznam účastníků a vítězů festivalu Ignis Brunensis.

Muzeum při této příležitosti vyhlásilo výtvarnou soutěž pro královopolské školy a školky na téma ohňostrojů. Vybrané práce jsou součástí výstavy. „Tak, jako se v případě soutěžních ohňostrojů hodnotí více kategorií a udělují ceny různých institucí, také dětské obrázky získají několik cen. Bude vyhlášena Cena ředitele Technického muzea v Brně, Cena starostky městské části Brno – Královo Pole a Cena návštěvníků Technického muzea v Brně. Všechna ocenění jsou udělována zvlášť v kategorii mladší děti (MŠ a 1. a 2. třída ZŠ) a starší žáci (3.–9. třída ZŠ),“ uvedla organizátorka soutěže Alena Najbertová z TMB. Hlasovat mohli všichni návštěvníci výstavy Technického muzea v Brně (vstupné do výstavy Ohňostroje je 20,- Kč, zahrnuje i Panoramu, kde v červnu můžete vidět stereoskopické snímky ohňostrojů). Hlasování bylo uzavřeno v neděli 18. 6. 2017.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 16 hodin za účasti obou patronů soutěže – starostky městské části Brno – Královo Pole Ing. Karin Karasové a ředitele Technického muzea v Brně Ing. Vlastimila Vykydala.

Vstup zdarma (neplatí do dalších částí muzea).

Do soutěže se zapojily následující školy:

  • ZŠ Slovanské nám. 2
  • ZŠ Herčíkova 19
  • ZŠ Košinova 22
  • ZŠ Staňkova 14
  • ZŠ Palackého tř. 68
  • MŠ Chodská 15
  • MŠ Božetěchova 65
  • MŠ Rozárka Herčíkova 12
  • MŠ Chodská 5

 

Kontakt pro média:

Alena Najbertová, garantka výstavy a výtvarné soutěže
tel.: 776 706 869 /541 421 442
e-mail: najbertova@tmbrno.cz


TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ

Výstava Ohňostroje Ignis Brunensis – výtvarná soutěž Technického muzea v Brně pro královopolské školy – tisková zpráva (doc)

Výstava Ohňostroje Ignis Brunensis – výtvarná soutěž Technického muzea v Brně pro královopolské školy – tisková zpráva (pdf)

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/media/archiv-tiskovych-zprav/vystava-ohnostroje-ignis-brunensis-vytvarna-soutez-pro-kralovopolske-skoly/