Muzejní „cestovatelská“ noc v Technickém muzeu v Brně

Technické muzeum v Brně letos zahájí muzejní noc benefičním koncertem na Petrově. V 17.00 vystoupí Ashevillský symfonický sbor (USA) za doprovodu Beethoven Academy Orchestra (Polsko). Hostem koncertu bude Viktor Dyk. Výtěžek z dobrovolného vstupného věnují organizátoři i účinkující charitativnímu projektu v Nepálu. Viktor Dyk vystoupí také v hlavním programu Technického muzea v Brně, a to od 19.30 do 20.00 (expozice Parních strojů).

„Letošní muzejní noc v Technickém muzeu v Brně se ponese v duchu aktuální výstavy věnované Himálaji, cestování a horolezectví,“ konkretizuje náplň noci produkční Dana Massowová. „ Během ní budou mít návštěvníci možnost ochutnat gastronomické speciality v rámci Etno Food Festivalu ve venkovních prostorách muzea a zúčastnit se speciálních pořadů pro děti a dospělé. Například se budou moci zapojit  do oslavy svátku světel – Diwali či účastnit se lekcí tanců z oblasti Himálaje. Pro všechny věkové kategorie budou nachystány kvízy. Pro děti pak výtvarné dílny a v průběhu večera vyhlásíme výsledky soutěže o nejzajímavějšího slona. Muzejní noc 2017 vyvrcholí pokusem o společné vytvoření rekordu prostřednictvím tvorby nejdelšího provazce modlitebních praporců lungt. Akce je připravena ve spolupráci s partnerem výstavy LIVINGSTONE s.r.o.“

Technické muzeum v Brně připravilo také širokou nabídku s technickým zaměřením:

  • U expozice Kovolitectví budou slévači TMB v průběhu večera formovat do pískové formy podstavec pro již odlitou bustu Karla Klíče.
  • V prostoru expozic Železářství a Kovolitectví žáci oboru Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů Střední průmyslové a Vyšší odborné školy Brno Sokolská předvedou jednoduché rytecké práce, které si budou moci návštěvníci všech věkových kategorií vyzkoušet také.
  • V Technické herně TMB budou v určených časech probíhat fyzikální experimenty – 18.30, 19.00, 20.30 a ve 22.00. Z této náplně lze vybrat např.: výrobu elektřiny pomocí generátorů nebo za použití většího počtu lidí. Da Vinciho most – hlavolam, který původně sloužil k výcviku vojska, v dnešním jazyce možno říci ženistů; elektromagnetický kanónek, který vystřeluje kovové kroužky; magnet, který umožňuje mezi póly stavět z mincí mosty či levitaci řetězů a další.
  • Retro počítačové hry – expozice Výpočetní technika nabízí možnost zahrát si počítačové hry z 80. let a vyzkoušet si třeba i operační systém MS DOS.
  • Elektronové mikroskopy – vyzkoušet si obsluhu elektronových mikroskopů.

„Dětští návštěvníci se mohou vedle toho těšit na velkou výstavu věnovanou legendární stavebnici LEGO® a v Kadeřnickém salonu z 20. let minulého století nabídne své služby Střihoruký Edward,“ dále uvedla Dana Massowová. Kvízy najdou zájemci v expozici Parní stroje – cestovatelský a v Uličce řemesel – zeměpisný.

Z centra Brna pojedou k TMB autobusy i z depozitáře muzea na trase Česká – Klusáčkova – Skácelova – TMB a zpět. Odjezdy najdete v brožuře Brněnská muzejní noc 2017.

Projekci v rámci Brněnské muzejní noci bude pro TMB zajišťovat společnost Epson.

V neděli 21. 5. bude vstup do TMB zdarma. Otevřeno je od 10.00 do 18.00.

Muzejní noc TMB: 20. 5. 2017, 18.00 až 24.00, poslední vstup ve 23.30
Vstupné:  20 Kč; osoby ZTP, děti do 130 cm zdarma.

Kontakty pro média
mluvčí TMB: Klára Šikulová, 777 055 377, sikulova@tmbrno.cz
produkční: Dana Massowová, 778 773 573, massowova@tmbrno.cz


TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ

Muzejní „cestovatelská“ noc v Technickém muzeu v Brně – tisková zpráva (doc)

Muzejní „cestovatelská“ noc v Technickém muzeu v Brně – tisková zpráva (pdf)

 

Muzejní „cestovatelská“ noc v Technickém muzeu v Brně – tisková zpráva/příloha (doc)

Muzejní „cestovatelská“ noc v Technickém muzeu v Brně – tisková zpráva/příloha (pdf)

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/media/archiv-tiskovych-zprav/muzejni-cestovatelska-noc-tmb-tz/