Aby první pomoc nebyla poslední – Dětský den v TMB

Začátek června patří dětem. Technické muzeum v Brně pořádá v sobotu 10. června 2017 akci s názvem Aby první pomoc nebyla poslední.

„Lékařství je oborem, který provází člověka od jeho počátků. Už z pravěku jsou známy poměrně složité chirurgické zásahy, které pacienti přežili. S postupem doby přibývaly stále modernější a složitější vynálezy, které lékařům umožňovaly zdravotní problémy rozpoznávat a léčit. Některé poznatky byly urychleny vojenskými konflikty, které přinesly i v lékařství nové objevy, využitelné pak i v civilním sektoru. Přestože se při nemocech a zraněních svěřujeme do péče odborníků, patří povšechné vědomosti o anatomii lidského těla a poskytování první pomoci k základnímu vzdělání, stejně jako linky tísňového volání,“ říká autorka dne Alena Najbertová, muzejní pedagožka.

Dětský den v TMB připomene mimo jiné důležité vynálezy ve zdravotnictví, návštěvníci se budou moci přiučit při poskytování první pomoci, procvičí si znalosti anatomie, nahlédnou do lékárny a laboratoře, vyzkouší termokameru, seznámí se s prevencí úrazů či škodlivostí návykových látek. V odpoledních hodinách (v 15.00) se v prostoru za muzeem uskuteční praktická ukázka vyprošťování osoby z havarovaného vozidla.
„Vojáci z prusko-rakouského konfliktu 1866 přiblíží vznik Červeného kříže,“ pokračuje dále Alena Najbertová, „vojenský lékař z první světové války zájemce odborně prohlédne, socialistická armáda bude doplněna o sbírkové předměty Technického muzea jako historické sanitky či nákladní automobil Praga V3S se zdravotní úpravou.“

Stanoviště jsou pojata zábavně naučnou formou a samozřejmě přizpůsobena různým věkovým kategoriím dětí. Fungovat budou po celou dobu akce, tedy od 10 do 17.45. „Doporučujeme vymezit si při návštěvě dostatečné množství času, min. 1 hodinu,“ upozorňuje Alena Najbertová.

Akce je pořádána v rámci kampaně Brněnské dny bez úrazu, kterou připravuje statutární město Brno, kancelář projektu „Brno – Zdravé město“.

Vstupné do muzea je standardní, za akci se nic nepřiplácí – tedy 130 Kč, zlevněné pro děti od 6 let a studenty s potvrzením 70 Kč. Přesné informace viz  www.tmbrno.cz.

Zapojené organizace: Hasičský záchranný sbor JMK, Zdravotnická záchranná služba JMK, Městská policie, Církevní střední zdravotní škola Grohova Brno, Ústav biomedicínského inženýrství FEKT VUT, ZOO Brno, České farmaceutické muzeum – Hospital Kuks, Kancelář projektu Brno – zdravé město.

Kluby vojenské historie: Agentura REX, Klub vojenské a policejní historie Československo,  KVH Erika Brno,  KVH Starovičky.

Termín konání: 10. června 2017 od 10 do 18 hodin
Místo konání: Technické muzeum v Brně, Purkyňova 105 – hlavní budova a přilehlé venkovní prostory
Cílová skupina: rodiny s dětmi

 

Kontakt pro média:

Alena Najbertová, autorka dětského dne
+420 776 706 869 /541 421 442
e-mail: najbertova@tmbrno.cz


TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ

Aby první pomoc nebyla poslední – Dětský den v TMB – tisková zpráva (doc)

Aby první pomoc nebyla poslední – Dětský den v TMB – tisková zpráva (pdf)

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/media/archiv-tiskovych-zprav/aby-prvni-pomoc-nebyla-posledni-tz/