Přednáška „Příběh kosmického teleskopu“ se uskutečnila před zaplněným sálem
23. 4. 2020

Nejnovější aktuality

Přednáška „Příběh kosmického teleskopu“
se uskutečnila před zaplněným sálem
Technického muzea v Brně

Hubbleův kosmický teleskop je často označován jako „osmý div světa“. V pátek 24. dubna přitom vstupuje do neuvěřitelné čtvrté dekády práce na oběžné dráze. Toto historické výročí si nenechalo ujít ani Technické muzeum v Brně, které k němu připravilo přednášku publicisty a popularizátora kosmonautiky Tomáše Přibyla „Příběh kosmického teleskopu“.

„Pokud bych měl charakterizovat Hubbleův teleskop jedním jediným číslem, uvedl bych, že je podepsaný pod čtyřiceti procenty všech vědeckých objevů NASA. Není to neskutečné?“ Takto stručně představuje Hubbleův kosmický teleskop sám autor přednášky a kurátor Technického muzea v Brně Tomáš Přibyl.

Přednáška se uskutečnila v Technickém muzeu v Brně v avizovaném termínu ve čtvrtek 23. dubna 2020. Nouzovému stavu navzdory dokonce před zaplněným přednáškovým sálem. Zájemci totiž měli možnost poslat svoji fotografii, která pak byla umístěna na příslušnou židli.

„Přišlo 92 fotografií dvounohých návštěvníků, dále tři snímky papoušků, dva psů a jedné berušky. Měli jsme tak celkem 98 fotografií. Přednáška tak proběhla před beznadějně zaplněným sálem a musím se omluvit všem návštěvníkům, na které se nedostalo – snad příště,“ komentuje náměstek Technického muzea v Brně Josef Večeřa.

přednáška – video

Zaměstnanci Technického muzea v Brně navíc připravili akci „Adoptuj si svého návštěvníka“ a za každou zaslanou fotografii věnovali finanční příspěvek do kasičky ve tvaru Hubbleova teleskopu. Vybraná částka byla předána Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, která je spádovou oblastí pro nejtěžší případy nemoci COVID-19.

Děkujeme!

Společně to zvládneme!

Společně do Technického muzea v Brně!

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/aktuality/prednaska-pribeh-kosmickeho-teleskopu-se-uskutecnila-pred-zaplnenym-salem/