Vítání jara na kovárně
jarně-velikonoční program pro veřejnost, Kovárna v Těšanech
1.–2. dubna 2023

Výstavy a akce

Vítání jara na kovárně

1. 4. – 9. 5. 2023
Kovárna v Těšanech

Letošní návštěvnickou sezónu otevíráme akcí Vítání jara na kovárně. Zveme vás do kovárny v Těšanech, kde jsme pro vás připravili ve spolupráci s organizací Orel jednota Těšany nejen výstavu „Když ruce nezahálí“, ale také tradiční velikonoční odpoledne na Květnou neděli 2. dubna.

Když ruce nezahálí

Výstava „Když ruce nezahálí“ bude otevřena od 1. 4. do 9. 5. 2023 v obytných částech kovárny v běžné otevírací době. Výstava představí tradiční kraslice, které proslavily nedaleké Borkovany, a výrobky místních mladých i etablovaných výtvarníků. Budete moci obdivovat obrazy Jany Sehnálkové, výrobky členů keramického kroužku, jemnou krásu malovaného hedvábí a originální drátkované a korálkové šperky.

Květná neděle 2. dubna – 13 až 17 hod.

Tradiční jarmark na Květnou neděli se bude konat 2. 4. 2023 od 13.00 do 17.00. Uvidíte ukázky „résování“ kraslic, které jsou stále součástí velikonoční koledy. Dívky je předávají koledníkům jako vykoupení či poděkování za omlazení. Podívejte se, jak tyto tradiční umělecké výrobky vznikají a kolik času a umu jim malérečky musí věnovat. Nemusíte čekat na velikonoční pondělí, kraslice si můžete zakoupit přímo na místě pro výzdobu svého domova, a stejně tak i jarní dekorace z chráněné dílny DUKO. Pro mlsné jazýčky bude možné zakoupit perníčky, domácí hořčice a jiné dobroty. Pro děti bude nachystána výtvarná dílnička. V 15 hodin vystoupí dětský folklorní soubor Lušňáček s pásmem „Otloukej se píšťaličko“. Společně s dětmi budeme moci zahnat zlou Moranu a přivítat jaro… Kdo se přidá?  Těšíme se na vás.

Otevřeno dle běžné otevírací doby.

Více informací poskytneme na tel. 724 239 656 nebo na mailu tesany@tmbrno.cz.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/vitani-jara-na-kovarne/