Večerníček na mlýně
akce pro rodiny s dětmi, Větrný mlýn v Kuželově
30. 4. 2022

Výstavy a akce

Večerníček na mlýně

30. 4. 2022, 10.00–17.00
Větrný mlýn v Kuželově

Letošní akci v Kuželově věnujeme významnému českému fenoménu, kterým Večerníček bezesporu je. Tyto pohádky před spaním doprovází děti do postýlek už přes 50 let a není u nás snad nikdo, kdo by tuto legendu neznal. Jistě si také rádi spolu s námi zavzpomínáte na nestárnoucí pohádky, které se pro velký úspěch stále reprízují.

S večerníčky je spojena i další legenda – česká animátorská škola. Dnes, v době počítačových triků, si už jen málokdo dokáže představit, kolik práce a času dalo vyrobit jeden krátký díl Večerníčku. Pohled do závěrečných titulků nám však napovídá, že profesionálů stojících za vznikem každého dílu bylo opravdu hodně.

Připomeneme si známá jména výtvarníků, jejich jména žijí dál v postavičkách, které vytvořili – Zděněk Miler, Zdeněk Smetana, Radek Pilař, Vladimír Jiránek, Vladimír Renčín, Jiří Šalamoun, Josef Lada a mnoho dalších. Nezapomenutelné jsou také hlasy postaviček, které propůjčili Jiřina Bohdalová, Josef Dvořák, Petr Nárožný, František Filipovský a řada dalších herců.

A co jsme pro vás připravili? Na své si přijdou samozřejmě především děti, pro které máme úkoly inspirované večerníčky jako např. postup výroby Krtkových kalhotek, lovení rybiček v Rákosníčkově rybníce, zvířátka z večerníčků, dvojice postaviček, které patří k sobě, hledání schovaných obrázků, zatloukání hřebíků a mnoho dalšího. Vyrobíte si také večerníčkovskou čepici. Nahlédneme do tajů animace a v dílničce si můžete vyzkoušet její princip. Pro větší děti a dospělé máme aktivity týkající se výtvarníků a dabérů, zajímavé bude i poznávání pohádek z Večerníčku podle hudby.

Kuželovský mlýn se zkrátka promění v jedno velké pohádkové království a budeme rádi, pokud se i vy stanete jeho součástí. Trénovat můžete každý večer v 18.45 na ČT Déčku 😉

Přímo na akci Večerníček na mlýně 30. 4. 2022 proběhla mezi návštěvníky anketa o nejoblíbenější večerníček.
Výsledné pořadí:

1. místo
Pat a Mat (13 hlasů)

2. místo
Krteček (10 hlasů)

3. a 4. místo
Maxipes Fík (6 hlasů)
Bob a Bobek (6 hlasů)

5. místo
Krkonošské pohádky (5 hlasů)

6. místo:
Mach a Šebestová (4 hlasy)

7. místo:
Káťa a Škubánek (2 hlasy)

Dále bodovaly pohádky: Hurvínek, Křemílek a Vochomůrka, Štaflík a Špagetka, Jája a Pája, O človíčkovi, Příběhy včelích medvídků, Rumcajs, Dášenka, Pejsek a Kočička, Pojďte pane, budeme si hrát, Broučci, Rákosníček a O zvířátkách pana Krbce (po 1 bodu)

Ankety se zúčastnilo 59 respondentů.

Ilustrační foto, ©TMB

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/vecernicek-na-mlyne-2022-04-30/