Vánoční zastavení neboli muzicírování v Technickém muzeu v Brně
17. 12. 2023, 15.20

Výstavy a akce

Vánoční zastavení neboli muzicírování v Technickém muzeu v Brně

Netradičně přímo ve výstavě Mechanické Vánoce zazní adventní a vánoční melodie v podání čtyřčlenného hudebního uskupení s názvem Vzdušné zámky. Návštěvníci si tak v neděli 17. prosince odpoledne mohou za běžné vstupné nejen prohlédnout celé muzeum, ale také si poslechnout směs starých barokních skladbiček jako například Čas radosti, veselosti z kancionálu ze 16. století, skladeb Adama Michny z Otradovic, koled a jednoho tradicionálu. Některé skladby zazní a capella, v jiných doprovodí čtyři zpěváky violoncello a kytara.

Vánoční zastavení neboli muzicírování v Technickém muzeu v Brně se uskuteční třetí adventní neděli, 17. prosince 2023, v 15.20. Předtím si návštěvníci mohou s lektorem v 15.00 prohlédnout pohyblivý betlém Karla Šebely a další mechanické strojky ve výstavě Mechanické Vánoce a následně se na stejném místě zaposlouchat do komorního vánočního koncertu. Případně si návštěvníci mohou nejdříve poslechnout hudbu a následně si s lektorem v 17.00 prohlédnout výstavu.

Vzdušné zámky

Hana Crháková, Lucie Jurůjová, Alena Mrózková – zpěv
Pavel Vorel  – zpěv, kytara, aranžmá
HOST: Vlasta Rončkevičová – violoncello
zvuk: Jan Martiš

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/vanocni-zastaveni-neboli-muzicirovani-v-technickem-muzeu-v-brne/