Technické muzeum v Brně dětem – v rámci festivalu RE:PUBLIKA
na brněnském výstavišti
2. a 3. 6. 2018

Výstavy a akce

Interaktivní exponáty z Technické herny TMB, dílničky pro děti či aktivity Matičky a Šroubka  – dvou kamarádů, kteří již několik let provázejí malé návštěvníky muzejním programem, to jsou části nabídky Dětského víkendu s TMB, který se uskuteční o víkendu 2.–3. června 2018 v pavilonu A1, vždy od 9.00 do 18.00.

Před pavilon muzeum přiveze historickou vojenskou a hasičskou techniku a policejní  vozidla ze sbírek muzea i od soukromých sběratelů. V jediné polní pekárně v republice, která je v provozu  pro experimentální pečení, v sobotu dojde na pečení chleba.

Kromě jiného si návštěvníci budou moci prohlédnout obojživelný kolový obrněný transportér – nejrozšířenější obrněný transportér v Čs. lidové armádě. Jeho vývoj začal v roce 1959 a první tyto transportéry opustily továrny v roce 1964. O rok později, 9. května  1965, při 20. výročí osvobození republiky během vojenské přehlídky v Praze na Letné, poprvé vyjel před veřejnost. Pohraniční stráž jej používala při obraně státních hranic. Jen pro zajímavost, OT – 64 váží více než 12 tun, dlouhý je přes 7 m, šířka činí 2,5 m a výška přes věž je téměř 3 m.

Pro děti  dále pracovníci muzea připravili hru s názvem  Cestujeme po památkách Technického muzea v Brně. Se soutěžní kartičkou pomyslně navštíví všechny památky TMB a u každé z nich budou plnit jeden nebo více úkolů, které danou památku charakterizují.

Památky TMB:

  • větrný mlýn v Kuželově (moravskoslovenské pomezí)
  • vodní mlýn ve Slupi
  • kovárna v Těšanech
  • Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou s jedním ze 4 bucharů fungujících v rámci ČR (Vysočina)
  • Stará huť u Adamova s desetimetrovou  pecí  Františkou
  • Areál čs. opevnění v Šatově

Např. u stanoviště týkajícího se Areálu čs. opevnění v Šatově si děti budou moci vyrobit tajný vzkaz, na dalších stanovištích budou poznávat kovářské nářadí, či nářadí, které používali naši předkové kdysi běžně v domácnosti atp.

Poznámka: TMB pořádá ještě 16. 6. vlastní dětský den s názvem Věda hrou aneb Hrátky s chemií a fyzikou.

 

                                    

 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/tmb-detem-festival-republika/