Svět kostiček – vstupte do světa LEGO®
Detailní repliky technických zařízení
11. 4. – 10. 6. 2017

Výstavy a akce

Traktory, jeřáby, motorky, helikoptéry, letadla, vlaky – vše pohyblivé a funkční. Jako by se svět smrskl do malých rozměrů. Modely různých technických strojů vyrobených  z „kostiček“ zaplní od 11. 4. do 10. 6. 2017 prostor Technického muzea v Brně. Se svými řídícími nápravami, diferenciálními náhony, motory, rotory, pneumatickými systémy a dalšími vymoženostmi se budou blížit nejen vizuálem ale i funkčností reálným předlohám.

„Na výstavě se zaměříme zejména na série sady Lego® Technic,“ říká Petr Šimr, autor výstavy. „Tyto stavebnice  obsahují  kromě jiného technická  zařízení, díky kterým si pak mohou zájemci postavit např. bagr, těžební rypadlo, pyrotechnický vůz, závodní  autokáru, helikoptéru  atp. Některé sady doplňuje i širší nabídka, jako např. nakládací rampa. Navíc se sady dají kombinovat a zájemce si může postavit např. celé nádraží i s městem.“  Sady Lego® Technic jsou určené starším dětem a mládeži.

Pro dětské návštěvníky bude přichystaný hrací koutek, ve kterém najdou zábavu i ti nejmenší. Děti do dvou let si zde budou moci vyzkoušet Baby Primo. Pro starší tří let pak bude připravena Duplo zóna a pro ještě starší klasické Lego®. A dokonce ti techničtěji založení si budou moci zkusit poskládat i roboty.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/svet-kosticek/