Přímý přenos startu kosmické lodi Crew Dragon aneb pro velký úspěch ještě jednou
30. 5. 2020, 20.30

Výstavy a akce

Přímý přenos startu kosmické lodi Crew Dragon
aneb pro velký úspěch ještě jednou

Lidé v sále Technického muzea v Brně, pohonné látky proudící po desítkách tun do kosmické rakety, osobně přítomný prezident i viceprezident USA – ale větru a dešti neporučíte. Ve středu 27. května jsme se vzletu nové kosmické lodi Crew Dragon nedočkali. I když to v některých chvílích vypadalo nadějně…

A tak si dáme v sobotu 30. května repete. Aneb nachystali jsme pro Vás akci „Přímý přenos startu kosmické lodi Crew Dragon aneb pro velký úspěch ještě jednou“. Začínáme ve 20.30 h, muzeum se otevírá už ve 20.00 h. Start je plánovaný na 21.22.45 h. Ani o minutu dříve, ani o minutu později. Účast na akci je ZDARMA.

„První pokus nevyšel, ale Technické muzeum v Brně se nikdy nevzdává! Odklady a problémy prostě k cestám do vesmíru patří – a hlavně k průkopnickým výpravám, kdy se přepisuje historie. Byť tentokrát nespolupracoval faktor starý jako lidstvo samo,“ komentuje kurátor TMB Tomáš Přibyl, který středeční akci komentoval – a bude komentovat i sobotní reparát. A který osobně několik startů do vesmíru viděl a zklamání z odkladů zažil na vlastní kůži po cestě přes celou planetu přímo na kosmodromu.

Pozor! Vstup na akci je z kapacitních důvodů možný pouze po předchozí registraci. Bez ní nebudete vpuštěni do budovy muzea. Registruje se na e-mailu pribyl@tmbrno.cz: registrace je platná až po zaslání potvrzovacího e-mailu. Prosím, pošlete i číslo svého mobilního telefonu. Informovali bychom Vás v případě, že bude start na poslední chvíli odložený, ať nejezdíte do TMB zbytečně.

A přikládáme několik fotografií ze středečního „neúspěšného pokusu a úspěšné akce“. Atmosféra byla skvělá! Pokud ji chcete zažít na vlastní kůži, přijďte v sobotu. Kdyby bylo nejhůř, zkusíme to znovu v neděli 31. května, kdy je další „startovací okno“. Žádná raketa nezůstane navěky na zemi!

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/start-crew-dragon-2/