Sobota jako z cukru – U kovářky v kuchyni
Akce pro rodiny s dětmi, Kovárna v Těšanech
17. 8. 2019

Výstavy a akce

Sobota jako z cukru – akce pro rodiny s dětmi

Kde: Kovárna v Těšanech
Kdy: sobota 17. 8. 2019 od 10.00 do 17.00 hodin
Vstupné: plné 50 Kč, snížené 25 Kč

O prázdninové sobotě 17. srpna 2019 od 10.00 do 17.00 se v historické těšanské kovárně uskuteční program určený rodinám s dětmi a nesoucí název Sobota jako z cukru. Jeho cílem je připomenout, že nejen prací živ je člověk, ale že i slavnostní příležitosti jsou důležitou součástí života. A tyto se musí řádně oslavit! A čím jiným než dobrým jídlem, zejména sladkým pečivem. Děti se v rámci hrací cesty seznámí s potravinami (obilím, medem, cukrem, ovocem), z nichž se pečivo zhotovovalo nebo zhotovuje; s předměty, které se k přípravě pečiva používaly v minulosti; s kuchařskou matematikou – kuchařskými počty z časů M. D. Rettigové a budou např. také odhadovat hmotnost bez váhy.

V letošním roce bude také předvedeno včelařství a ukázky ze života včel. Vše podstatné návštěvníkům vysvětlí zkušený včelař.

Program doplní také kuchařská dílna pod vedením paní Jany Malé, paní mistrové, která bude připravovat těsta a pomáhat malým i velkým kuchařům a kuchařkám. V dílničce si  všichni můžou vyzkoušet vykrajovat perníčky, připravovat trdelníky, tvarovat houstičky a kynuté ptáčky. Akce odkazuje na dvoje hody, které se v Těšanech konají – Barnabášské hody v červnu na sv. Barnabáše a tzv. Babské hody v září. Návštěvníci se dozvědí, proč se vlastně hody pořádají  a seznámí se s příběhy, které se pojí s jejich počátkem.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/sobota-jako-z-cukru-u-kovarky-v-kuchyni/