Slavnosti chleba ve Slupi
2. 9. 2017

Výstavy a akce

V sobotu 2. září 2017 se v areálu Vodního mlýna ve Slupi koná již třináctý ročník Slavností chleba. Návštěvníci se mohou těšit na čerstvě upečený chleba z polní pekárny, výstavu zemědělské techniky, řemeslný jarmark a v neposlední řadě na přehlídku folklorních souborů. Tradičně budou mít návštěvníci Slavností chleba možnost prohlédnout si celý mlýn za jednotné zlevněné vstupné 30 Kč. Mlýn bude otevřený od 9.00 do 19.00 a bude přístupný pouze pro návštěvníky akce.

U mlýna mohou návštěvníci v průběhu celého dne sledovat experimentální pečení chleba ve vojenské polní pekárně, chleba pak mohou také ochutnat či si jej zakoupit. Na jarmarku, který bude otevřen v 9.00 hodin, budou zastoupena tradiční řemesla, jako je např. výroba staročeského trdla, zdobení perníku, výroba sýrů, keramiky, skleněných šperků či výrobků ze šustí, dřevořezba, paličkování, pletení košíků, drátování, zdobení skla apod.

Novoborší skláři opět přijedou předvádět ruční výrobu foukaného lesního skla.

Děti budou mít možnost se povozit na dřevěném, ručně poháněném kolotoči. Za budovou mlýna bude po celý den hořet „táborový oheň“, u kterého bude hrát country kapela Lazaři.

Předváděcí jízdy historických autobusů ze sbírek Technického muzea v Brně mohou návštěvníci Slavností chleba využít zdarma pro svoji dopravu do Slupi. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, dále zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Autobusy budou jezdit podle speciálních jízdních řádů a budou zastavovat v zastávkách pouze na znamení. Nelze je však použít pro přepravu mezi jednotlivými zastávkami.
Jízdní řády předváděcích jízd historických autobusů.

V rámci těchto předváděcích jízd bude možné navštívit také Areál československého opevnění v Šatově s pěchotním srubem MJ – S3 „Zahrada“.
Jízdní řád historického aubusu na trase Slup–Strachotice–Znojmo–Vrbovec–Dyjákovičky–Chvalovice–Šatov a zpět.

 

Nad obcí Slup mohou návštěvníci zdarma navštívit „Řopík“ s táborem stráže obrany státu, v centru obce bude k vidění vojenské ležení Klubu vojenské historie.

Program Slavností chleba, jízdní řády všech linek autobusů ze sbírek Technického muzea v Brně, informace o vstupném a dopravním omezení v obci najdete na stránce www.slup.cz/slavnostichleba.

Organizátoři akce: Technické muzeum v Brně, Obecní úřad Slup a Agentura MÚZA

Slavnosti chleba 2016 (foto: archiv TMB)

 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/slavnosti-chleba-ve-slupi-2017/