Slavnosti chleba 2023
2. 9. 2023, Slup, areál vodního mlýna

Výstavy a akce

Slavnosti chleba ve Slupi

V sobotu 2. září 2023 se na návsi u Vodního mlýna ve Slupi koná další ročník Slavností chleba. Návštěvníci se mohou opět těšit na čerstvě upečený chleba z vojenské polní pekárny, spanilou jízdu zemědělské techniky, řemeslný jarmark a vystoupení celé řady folklorních souborů. Návštěvníci slavností budou mít možnost prohlédnout si celý vodní mlýn za jednotné zlevněné vstupné ve výši 40 Kč. Otevřen bude od 9.00 do 18.00.

U mlýna mohou návštěvníci v průběhu celého dne sledovat experimentální pečení chleba ve vojenské polní pekárně, chleba pak mohou také ochutnat či si jej zakoupit. Na jarmarku budou stánky s tradičními řemesly, chlebovými plackami, moukou, dobrým jídlem i pitím.

Předváděcí jízdy historických autobusů ze sbírek Technického muzea v Brně mohou návštěvníci Slavností chleba využít zdarma pro svoji dopravu do Slupi. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, dále zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Autobusy budou jezdit podle speciálních jízdních řádů a budou zastavovat v zastávkách pouze na znamení. V rámci těchto předváděcích jízd bude možné navštívit také Areál československého opevnění v Šatově s pěchotním srubem MJ – S3 „Zahrada“.

PROGRAM Slavností chleba, jízdní řády všech linek autobusů ze sbírek Technického muzea v Brně, informace o vstupném i plánek areálu najdete na stránce www.slup.cz/slavnostichleba.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/slavnosti-chleba-2023/