Slavnosti chleba 2022
3. 9. 2022, Slup, areál vodního mlýna

Výstavy a akce

Slavnosti chleba ve Slupi

V sobotu 3. září 2022 se v areálu Vodního mlýna ve Slupi koná další ročník Slavností chleba. Návštěvníci se mohou opět těšit na čerstvě upečený chleba, výstavu zemědělské techniky, řemeslný jarmark a v neposlední řadě na přehlídku folklorních souborů. Tradičně budou mít návštěvníci slavností možnost prohlédnout si celý vodní mlýn za jednotné zlevněné vstupné ve výši 30 Kč. Mlýn bude otevřený od 9.00 do 18.00.

U mlýna mohou návštěvníci v průběhu celého dne sledovat experimentální pečení chleba ve vojenské polní pekárně, chleba pak mohou také ochutnat či si jej zakoupit. Na jarmarku budou stánky s tradičními řemesly, občerstvením, burčákem i čerstvým pečivem.

Předváděcí jízdy historických autobusů ze sbírek Technického muzea v Brně mohou návštěvníci Slavností chleba využít zdarma pro svoji dopravu do Slupi. Ze Znojma budou odjíždět ze stanoviště MHD u železniční stanice, dále zastavují u autobusových zastávek v projížděných obcích. Autobusy budou jezdit podle speciálních jízdních řádů a budou zastavovat v zastávkách pouze na znamení. V rámci těchto předváděcích jízd bude možné navštívit také Areál československého opevnění v Šatově s pěchotním srubem MJ – S3 „Zahrada“.

Program Slavností chleba, jízdní řády všech linek autobusů ze sbírek Technického muzea v Brně, informace o vstupném a dopravním omezení v obci najdete na stránce www.slup.cz/slavnostichleba.

Foto z roku 2021, ©Technické muzeum v Brně

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/slavnosti-chleba-2022/