Rok na vsi
Akce pro rodiny s dětmi
13. 5. 2017, Kuželov

Výstavy a akce

Další výlet našich cestovatelů Šroubka a Matičky směřuje na moravsko-slovenské pomezí, do malebné vesničky Kuželov. Nad obcí, na dohled od slovenských hranic, se vypíná technická památka Větrný mlýn v Kuželově. A to je cíl naší cesty. V sobotu 13. května 2017 od 10 do 17 hodin zde proběhne akce s názvem Rok na vsi.

Budeme se věnovat zemědělským pracím, které je třeba na poli a v hospodářství během roku zvládnout. Víte, co se seje a co sází? Poznáte zemědělské nářadí? U nás máte jedinečnou možnost prožít celý rok, tak jak jej zná hospodář na vsi, během jediného dne. Že se ovoce sklízí na podzim a vánočka dělá až v zimě? Nevadí. U nás to můžete zažít i na jaře. A jako vždy zapojíte kromě mozkových závitů i svaly, třeba při řezání dříví. Díky spolupráci s Horňáckou farmou v Hrubé Vrbce uvidíte v Kuželově i živá zvířátka s mláďátky. Dokážete správně pojmenovat všechny členy zvířecích rodinek? My vás to naučíme.

Upozorňujeme, že v den akce neprobíhají klasické prohlídky s průvodcem. Mlýn a obytné stavení si můžete procházet sami nebo se v 15 hodin zúčastnit interaktivní prohlídky pro děti.

Pokud se Vám putování se Šroubkem a Matičkou zalíbí, jste v sobotu 27. 5. 2017 srdečně zváni do Moravského krasu. Další akce projektu, tentokrát s názvem Slované na huti, proběhne v rámci 17. setkání ve střední části Moravského krasu na národní kulturní památce Stará huť u Adamova. Na nejpilnější účastníky projektu, kteří se zúčastní minimálně čtyř akcí projektu, čeká na závěr v Brně (v hlavní budově muzea) odměna. Nezapomeňte si doplnit další razítko do cestovního pasu. Pokud pas ještě nevlastníte, vyžádejte si ho na pokladně památky. Sbírat můžete také pamětní mince se Šroubkem a Matičkou.

     

plakát v tiskové kvalitě ke stažení (pdf)

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/rok-na-vsi/