Retro výlet na Šlakhamr
akce pro rodiny s dětmi, Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou
7. 8. 2021

Výstavy a akce

Retro výlet na Šlakhamr

7. 8. 2021, 10.00–17.00
Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou

V sobotu 7. srpna vás zveme na retro výlet do minulosti. Zavzpomínejte na své mládí a ukažte dětem, jak se žilo v socialistickém Československu před sametovou revolucí. Trabant, céčka, Vitacit, Holky z naší školky, … to jsou věci, které zůstávají v paměti.

A co vás konkrétně na Šlakhamru čeká? Připomeneme si slavné filmy, které, přestože už mají přes 30 let, jsou stále populární. Zkusíte hádat slavné písničky a jejich interprety. Budete poznávat kromě zmíněného trabanta i jiné tradiční značky aut, připomeneme i staré autobusy. Nahlédneme do socialistického šatníku i panelákového bytu. V kvízu si připomeneme, jak se tehdy žilo. Předměty, které byly tehdy běžné, vám nabídneme k poznávání.

Zapomenout nesmíme ani na tradiční pochoutky, jako třeba již zmiňovaný Vitacit. Pro všechny generace je otevřená retro herna, kde si můžete vyzkoušet hravé aktivity od skládání céček, přes Rubikovu kostku až po stolní fotbal nebo hru Logic. A na závěr si můžete vyrobit mávátko.

Akce je tentokrát určena všem generacím bez rozdílu. Úkoly jsou koncipovány tak, aby je mohly plnit malé děti, ale i dospělí. Navíc ani nemusíte splnit všechna stanoviště. Nebudete sbírat razítka do soutěžní kartičky, ale za splněné úkoly získáváte „penízky“, za které si pak v našem obchůdku „Hamrex“ můžete vybrat odměnu, která vám bude milá.

Atmosféru akce nám, i sami sobě, můžete pomoct dotvořit retro oblečením nebo doplňky. Zapátrejte na dně šatníku nebo v odložených starých věcech a vytáhněte své vzpomínky.

Kromě retro stanovišť na vás čekají také naši kováři. Již tradičně vám předvedou, že řemeslo má zlaté dno, což platilo v minulosti a platí stále. Jejich šikovnost můžete obdivovat po celý den, a to jak při práci na unikátním, vodou poháněném bucharu, tak při tradiční práci na kovadlinách.

Návštěvu Šlakhamru můžete spojit s vycházkou do blízkého okolí. Malebné údolí řeky Sázavy na vás dýchne kouzelnou atmosférou, nedaleko hamru narazíte na Mamuta, Rozštípenou skálu a při troše snahy můžete dojít až Na konec světa!

Foto z podobné akce na Šlakhamru, ©Technické muzeum v Brně

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/retro-vylet-na-slakhamr-2021-08-07/