Retro výlet do Slupi
akce pro rodiny s dětmi, Vodní mlýn ve Slupi
4. 6. 2022

Výstavy a akce

Retro výlet do Slupi

4. 6. 2022, 10.00–17.00
Vodní mlýn ve Slupi

V sobotu 4. června vás zveme na retro výlet do minulosti. Zavzpomínejte na své mládí a ukažte dětem, jak se žilo v socialistickém Československu před sametovou revolucí. Trabant, céčka, Vitacit, Holky z naší školky, … to jsou věci, na které se nezapomíná.
A co vás konkrétně na naší akci čeká? Začneme vzpomínkou na slavné potraviny a jejich značky. Posíleni myšlenkou na jídlo se vydáte do retro kina, kde si připomeneme slavné filmy, které přestože už mají přes 30 let, jsou stále populární. Zvídavé otázky procvičí vaši paměť a postřeh, máme pro vás připraveny také slavné filmové hlášky.

Na interaktivním stanovišti věnovaném hrám a hračkám si můžete vše osobně vyzkoušet – stolní fotbal, Rubikovu kostku, Logik, Kloboučku hop a další legendární hry. Chybět nebude ani oranžová tatrovka, královna tehdejších pískovišť a samozřejmě céčka. Texasky, kaliopky, švédské košile – jistě poznáváte, že další stanoviště bude věnované socialistické módě. Dokážete uvázat pionýrský šátek?

Mnohé předměty, tehdy úplně běžné, upadají dnes v zapomnění, to si ukážeme na stanovišti záhadné předměty. Symbolem naší akce se stal už výše zmiňovaný trabant. Nebyl ale zdaleka jediný, kdo brázdil silnice socialistického Československa. Na stanovišti si prohlédnete obrázky různých typy aut, děti formou „pexesa“ seřadí k sobě dvojice a rodiče doplní značky. Nezapomněli jsme ani na staré autobusy, které vždy při nostalgických jízdách vyvolávají úsměv na tváři. I na dalším stanovišti se bude pomoc dospěláka hodit – v kvízu si připomeneme, jak se tehdy žilo. Nebudou chybět ani písničky tehdy populárních interpretů. Za závěr vás čeká dílnička, ve které si vyrobíte mávátko. To si pak odnesete na památku.

Akce je tentokrát určena všem generacím bez rozdílu. Úkoly jsou koncipovány tak, aby je mohly plnit malé děti i dospělí. Navíc tentokrát nemusíte splnit všechna stanoviště. Není totiž soutěžní kartička, ale za splněné úkoly získáváte „penízky“, za které si pak v našem obchůdku můžete vybrat odměnu, která vám bude milá. Atmosféru akce nám, i sami sobě, můžete pomoct dotvořit retro oblečením nebo doplňky.

Zapátrejte v šatníku nebo v odložených starých věcech a vytáhněte své vzpomínky.

Těšíme se na vás 4. června ve Slupi!

 

 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/retro-vylet-do-slupi-2022-06-04/