Pozvali nás všechny do vesmíru – s Tomášem Přibylem a jeho sbírkou
komentovaná prohlídka výstavy
20. 2. 2022, 11.00 a 15.00

Výstavy a akce

Pozvali nás všechny do vesmíru – s Tomášem Přibylem a jeho sbírkou

– komentovaná prohlídka

Komentovanou prohlídku výstavy Pozvali nás všechny do vesmíru, která má podtitul Největší sbírka podpisů kosmonautů, připravilo Technické muzeum v Brně na neděli 20. února 2022. Výstavou provede přímo tvůrce sbírky Tomáš Přibyl.

Datum 20. února nebylo zvoleno náhodně: připadá na něj šedesáté výročí startu prvního Američana na oběžnou dráhu. Dne 20. února 1962 obkroužil John Glenn třikrát naši planetu. Ani jeho autogram ve sbírce nechybí.

Základem výstavy je sbírka všech podpisů kosmonautů celého světa za prvních šedesát let vesmírné éry lidstva: od dubna 1961 do dubna 2021. Ovšem nezastavila se v tomto bodě a sběratel Tomáš Přibyl v její tvorbě dále pokračuje. Dnes má 572 podpisů, přičemž historicky se na oběžnou dráhu vydalo 579 kosmonautů.

Nechte se nalákat a přijďte si výstavu prohlédnout: Audiopozvánka Tomáše Přibyla (mp3)

Přijďte si prohlédnout podpisy prvního kosmonauta světa Jurije Gagarina, první kosmonautky Valentiny Těreškovové či prvního člověka na Měsíci Neila Armstronga – nechybí samozřejmě ani náš Vladimír Remek. Najdete tu podpisy všech 38 kosmonautů, kteří se stali prvními zástupci svých zemí ve vesmíru. Nebo 24 pozemšťanů, kteří se v rámci programu Apollo vydali k Měsíci. Připomínáme, že dvanáct z nich se po lunárním povrchu prošlo.

V rámci komentované prohlídky bude představena nejen vlastní sbírka podpisů, ale zazní mnoho dalších zajímavostí o kosmonautech a kosmonautice.

Prohlídky se konají v 11.00 a v 15.00 h a je nutné se na ně přihlásit na e-mailové adrese: akce@tmbrno.cz
Počet míst je omezený, ale v případě zájmu jsme připraveni vyhlásit další časy.

Předpokládaná délka komentované prohlídky je 40 minut.

Vstupné na komentovanou prohlídku činí 30/15 Kč (plné/zlevněné) a nezahrnuje prohlídku ostatních expozic a výstav muzea. Pokud si zájemce o komentovanou prohlídku přeje prohlédnout celé muzeum, je potřeba zaplatit vstupné v plné výši.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/pozvali-nas-vsechny-do-vesmiru-s-tomasem-pribylem-a-jeho-sbirkou/