Pohádkový mlýn
Akce pro rodiny s dětmi na Větrném mlýně v Kuželově
12. 5. 2018

Výstavy a akce

Návštěvníci, kteří v sobotu 12. května 2018 od 10 do 17 hodin zavítají na větrný mlýn do Kuželova, se ocitnou v pohádkové říši. Postavičky z klasických českých pohádek budou s dětmi plnit nejrůznější úkoly. Za splnění úkolů budou děti dostávat pohádkové kartičky, které si pak doma budou moci vybarvit a sestavit si tak vlastní pohádkovou knížku.

Můžete se setkat s princem Bajajou, který musí porazit draky, aby zachránil krásnou princeznu. Ale draci jsou dva a tak jsou v přesile. Bajaja tedy hledá pomocníka. A pak se v naší malé kostymérně může stát princem nebo princeznou každý kluk i holčička.

Pozor, ve mlýně prý straší! Kdo se ale čerta nebojí, může klidně dál a zahrát si s ním karty. Doufáme, že se odvážlivci najdou. Nahoře totiž čeká smutná Popelka. Plesové šaty našla v oříšku, ale dokud nepřebere celou hromadu, nemůže odejít. Holoubci nepřiletěli, pomůžete jí vy, děti?

V kuchyni se zatím sama vaří v hrnečku kaše, už přetéká na kamna. Že takový kouzelný hrneček nemáte? A tak to si budete kaši muset uvařit sami, jen jestlipak víte z čeho?

Možná potkáte i vodníka, který líčí mašličky na mlynářovic Haničku, Zlatovlásku, která hledá poztrácené perličky v trávě, zlatou rybku nebo další pohádkové postavičky.

„Ta naše hospoda, odshora odspoda, …“  Víte, ve které pohádce zazněla tato písnička?  Tak to se směle můžete pustit do našich pohádkových kvízů. Určitě si rádi zasoutěží i rodiče. Pohádky má totiž rád každý. Tak neváhejte a vydejte se na výlet do našeho pohádkového mlýna.

Chybět nebudou ani živá zvířátka z Horňácké farmy v Hrubé Vrbce.

Ilustrační foto:

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/pohadkovy-mlyn-2018/