Pohádkový advent 2023
akce pro rodiny s dětmi
26. 11. 2023

Výstavy a akce

Pohádkový advent v Technickém muzeu v Brně

26. 11. 2023, 10.00–17.00
Hlavní budova muzea

S blížícím se adventem pořádá Technické muzeum v Brně pro rodiče s dětmi již pravidelně speciální akci – Pohádkový advent. Prostřednictvím zábavně naučných úkolů si v tomto předvánočním čase připomínáme klasické české pohádky. S pohádkovými postavičkami (pro dotvoření pohádkové atmosféry je obsluha z větší části v kostýmech) děti plní nejrůznější úkoly a aktivity, např. srážení dračích hlav s princem Bajajou, navlékání poztrácených perliček princezny Zlatovlásky, přebírání s Popelkou, návštěva u ševce, lovení zlaté rybky nebo poznávání pohádkových postav a hudby.

Velmi populární bývá zámecká převlékárna s kostýmy, kde se děti na chvíli stanou princem nebo princeznou. Tato akce má také netradiční způsob odměny – za splnění úkolu dostanou děti lístek z dané pohádky s omalovánkou. Tvoří si tak vlastní pohádkovou knížku, se kterou pak mohou doma dále pracovat – vybarvovat si ji a pohádky si připomenout. Záleží také na nich, kolik stanovišť projdou – podle toho má pak jejich knížka počet listů.

Tato akce je určena spíše pro mladší děti, pro mnohé z nich to bude vůbec první seznámení s muzeem.

Rádi bychom návštěvníky akce upozornili, že počet parkovacích míst v areálu muzea je omezený, a proto všem doporučujeme využít městskou hromadnou dopravu. Zastávka tramvaje č. 12 s názvem Technické muzeum se nachází v bezprostřední blízkosti muzea.

Ilustrační foto, ©Technické muzeum v Brně

 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/pohadkovy-advent-2023/