Pohádkový advent 2018
Akce pro rodiny s dětmi
2. 12. 2018, 10.00–18.00

Výstavy a akce

Pomalu se blíží čas Vánoc a s ním i doba, kdy celá rodina společně zasedá k televizním pohádkám. I dospělí při nich rádi vzpomínají na časy, kdy byli ještě dětmi. A pohádky jako předvánoční dárek vám přináší také Technické muzeum v Brně v rámci akce Pohádkový advent – v neděli 2. 12. 2018 od 10.00 do 18.00.

V muzeu se sejdou netradiční návštěvníci – čerti, vodník, princ Bajaja, Zlatovláska, Popelka a jejich další pohádkoví kolegové. Pro děti mají připravené nejrůznější úkoly, hádanky a aktivity. Za odměnu pak děti budou získávat lístečky pohádkových omalovánek, ze kterých budou vytvářet vlastní pohádkovou knížku. S ní pak můžete doma dále pracovat, vyprávět si podle ní pohádky, nebo pokud je děti ještě neznají, číst jim z knížky.

A na jaké úkoly se třeba můžete těšit? Když děti pomůžou Bajajovi přemoct draka, mohou se pak obléci do princovských a princeznovských šatů. Zlatovláska zase potřebuje posbírat perly a Popelka jistě ocení, když jí někdo pomůže s přebíráním. Čerta pak můžete zkusit obehrát v kartách, a když ulovíte zlatou rybku, možná vám splní přání. Ale úkolů bude více.

Na své si přijdou i dospělí milovníci pohádek. Sice také můžete lézt po kolenou a navlékat perličky, ale vhodnějším úkolem bude hádat pohádkové písničky, poznávat klasické filmové princezny nebo přiřazovat k názvům filmových pohádek jejich knižní předlohu.

Klasické české pohádky jsou nepřebernou studnicí poučení a inspirace. Vyprávěly se po mnoho generací. Dnes je však už mnohé děti neznají a rodiče pak jsou velmi překvapeni, že dítě neví, o co jde. Třeba právě naše akce vás inspiruje ke společným chvilkám nad knihou.

Nahlédneme také do zahraničí, protože není země, která by neměla své vlastní pohádky. Lektoři jazykové školy Light Point nám zatím konkrétní země neprozradili, takže to bude překvapení. Celý den vás také budou provázet oranžoví dinokrokové Hocus a Lotus.

Pro děti z dětských domovů, které nemají to štěstí mít vlastní rodinu a pod stromečkem spoustu dárků, nabízíme tuto akci zdarma jako dárek od Technického muzea v Brně (po předchozí rezervaci).

Naším přáním je, abyste u nás strávili příjemnou první adventní neděli se svými dětmi a pohádkami.

Těšíme se na vás v Technickém muzeu v Brně.

Foto z roku 2017

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/pohadkovy-advent-2018/