Pohádkový advent
Akce pro rodiny s dětmi
3. 12. 2017, 10.00–18.00

Výstavy a akce

Přijměte pozvání do kouzelného světa pohádek

V neděli 3. 12. 2017 od 10 do 18 hodin se Technické muzeum v Brně promění v pohádkovou říši, kde můžete potkat princezny, čerta, vodníka a další pohádkové postavy.

Děti budou sbírat lístečky s omalovánkami z pohádek a vytvářet si vlastní „pohádkovou knížku“. Na stanovištích je čekají úkoly inspirované jednotlivými pohádkami. Úkoly jsou jednoduché, většinu z nich zvládnou i  menší děti. Pokud si děti na splnění úkolu netroufnou, vůbec to nevadí, k získání obrázku do pohádkové knížky stačí stanoviště navštívit.

Tady je malá „ochutnávka“ z celé řady pohádkových úkolů:

  • Znáte Kocoura v botách? Chytrostí pomohl svému pánovi ke štěstí. Bylo pro to ale potřeba něco udělat. Tak rychle do vysokých bot a klobouku a hurá na zajíce!
  • Krásně oblečená a upravená je i princezna Zlatovláska. Na krku měla šňůru krásných perel, ale šňůrka se přetrhla a perly se rozsypaly do trávy. Kdo jí je pomůže najít?
  • Víte, co to je kolovrátek? V pohádkách jste na něj už určitě narazili. Ale viděli jste ho už doopravdy? U nás ho uvidíte i s pohádkovou babičkou, která na něm bude příst.
  • Čichám, čichám člověčinu! Říkával často Děd Vševěd. Asi měl velmi dobrý čich. Jistě by mu nedělalo problém poznat po čichu i další věci. A vám?
  • Byl jeden domeček a ten byl celý z perníku. No dobře, nebyl, ale perník v něm voněl krásně. Taky si nazdobte perníček.

Kromě českých pohádek na vás čeká i několik zahraničních. Na stanovištích jazykové školy Light Point se seznámíte s několika pohádkami typickými pro určité země a také se můžete zaposlouchat do čtení pohádek v cizích jazycích. Celý den vás také budou provázet dinokrokové Hocus a Lotus.

A jako speciální tečka za programem vás čeká zajímavost – promítání starých pohádek na diaprojektoru DIAX, který si někteří z nás ještě pamatují ze svého dětství.

Už teď se na předvánoční čas strávený s vámi a vašimi ratolestmi těšíme!

 

Fotky z loňského Pohádkového adventu v muzeu

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/pohadkovy-advent-2017/