Očima veteránů – dvakrát ze zahraniční mise Armády České republiky
Jugoslávie – Afghánistán
4. 11. / 15. 11.

Výstavy a akce

Očima veteránů – dvakrát ze zahraniční mise Armády České republiky

Jugoslávie – Afghánistán

Byli jsme tam!

Ke Dni válečných veteránů (11. listopad) pořádá Technické muzeum v Brně vůbec poprvé dvě přednášky. Ohlédnutí přímých účastníků na počátky zahraničních vojenských misí naší armády po roce 1990 se uskuteční v obou případech v přednáškovém sále Technického muzea v Brně od 17.00 hodin. Vstup volný.

Přednášky se konají ve spolupráci s Komunitním centrem pro válečné veterány Brno.

4. 11. 2021 – Operace Enduring Freedom v Afghánistánu

Plukovník v. v. Ing. Roman Kopřiva, Ph.D. byl velitelem kontingentu speciálních sil v operaci EF v Afghánistánu, která byla zaměřena na neutralizaci povstalců a jejich velitelů. V přednášce se zaměří na historii Afghánistánu v návaznosti na příčiny povstání a s tím související protipovstalecké operace. Své vystoupení doplní krátkými videoukázkami a v závěru nabídne nesestříhané video z reálných situací protipovstaleckých operací z mise, které měl tu čest velet.

15. 11. 2021 – S prvním velitelem Československého praporu mírových sil OSN v misi UNPROFOR

Brigádní generál v. v. Karel Blahna byl roku 1992 jako první velitel československého praporu mírových sil OSN v misi UNPROFOR odvelen na území dnešního Chorvatska do oblasti Plitvických jezer. Zde působil v náročných podmínkách Sektoru JIH s prapory Francie a Keni a řešil nejeden složitý problém na horké půdě krvavého chorvatsko-srbského konfliktu zanikající jugoslávské federace.

Technické muzeum v Brně se připojuje k dalším institucím a v rámci Benefitů umožňuje válečným veteránům bezplatný vstup do svých prostor. Tuto možnost nabízí nejen ke Dni válečných veteránů 11. 11., ale bez omezení po celý rok. V sezoně bude sleva platit i pro přístup na památky muzea, které leží mimo Brno, od Vysočiny po moravskoslovenské pomezí.

Volný vstup návštěvník získá po prokázání se průkazem válečného veterána (doprovod platí standardní vstupné).

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/ocima-veteranu-dvakrat-ze-zahranicni-mise-armady-ceske-republiky/