Motocykl v proměnách času
výstava
od 15. 5. 2024

Výstavy a akce

Motocykl v proměnách času

Po úspěšné výstavě anglických historických motocyklů značky Ariel v prvním čtvrtletí tohoto roku, tematicky navazuje Technické muzeum v Brně novou výstavou s názvem „Motocykl v proměnách času“, která prostřednictvím více než šedesáti strojů z let 1902–1989 seznámuje návštěvníky s fenoménem jednostopého motorového vozidla – motocyklu.

Výstava motorek pocházejících ze soukromé sbírky a také ze sbírek Technického muzea v Brně a Národního technického muzea chce především ukázat, jak se motocykl na našem území v průběhu času měnil po stránce technické i designové, ale i jakému účelu sloužil. Je členěna na tři základní časová období. První z nich mapuje vývoj a použití motocyklů jen pro „vyvolené“, kdy je výroba motocyklů příliš nákladná a veřejnost ještě nedoceňuje jejich význam a potenciál jako dopravních prostředků. Další etapa je spojená s první republikou a třetí pak mapuje období po druhé světové válce, a to až do roku 1989.

Návštěvníci zde mohou na jednom místě vidět motocykl americké značky Indian Scout 600 z roku 1925 ze sbírek TMB a současně i model Indian FTR z roku 2024, který je zároveň nejmodernějším motocyklem výstavy. A právě kontrast těchto dvou vystavených strojů výmluvně demonstruje obrovský pokrok, jakého motocykl během svého vývoje doznal.

Unikátní výstavu na ploše 600 m² si mohou zájemci prohlédnout od 15. května až do 29. prosince 2024.

foto Eva Řezáčová, ©Technické muzeum v Brně

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/motocykl-v-promenach-casu/