Mladý těšanský kovář 2021
přehlídka práce mladých kovářů, program pro děti
4. 9. 2021

Výstavy a akce

Mladý těšanský kovář

4. 9. 2021
Kovárna v Těšanech

Zveme všechny příznivce kovářského řemesla do kovárny v Těšanech na tradiční akci Mladý těšanský kovář, která se koná v rámci Národopisných slavností. Kovárna je po celý den přístupná veřejnosti zdarma, bez průvodcovských služeb.

Pro letošní ročník přehlídky Mladý těšanský kovář si kováři pod vedením Petra Soudka z blízkého Měnína připravili výrobu umělecké repliky – konzoly a historické lucerny dle podkladů dodaných odborníky Technického muzea v Brně. Navazují tak na práci z minulého roku, kdy kováři zhotovili konzolu k zavěšení vývěsního štítu – kola – ke kolárně.
Kováře bude možné sledovat při práci od 9 do 14 hod., kdy budou pracovat v původní kovárně vybavené dvouohnišťovou výhní. Lucernu po dokončení umístíme do kovárny, takže se stane i praktickým prvkem ve vybavení kovárny.

Děti zveme do dětského koutku, kde si budou moci vyrobit záložku do knížky nebo se zapojit do soutěže o nejhezčí a originální obrázek s tématem „Když podkověnky pěkně zvoní…“ Zvolíme vítěze v kategoriích: předškolní děti do 6 let a mladší školní věk (do 10 let). Ale i starší děti mohou přispět do soutěže… V kovárně čeká na děti také perníkářka.

Vyhlášení vítězů dětské soutěže proběhne ve 14.00 na dvoře kovárny, kdy současně představíme také letošní výrobky kovářů.

Bližší informace poskytneme na mailu: mertova@tmbrno.cz nebo telefonu 775 850 646.
Akce se koná v Kovárně v Těšanech
664 53 Těšany 66
telefon: 724 239 656

V rámci Národopisných slavností se před kovárnou v Těšanech uskuteční představení tradičních řemesel – podkovář, hrnčíř, košíkář, řezbáře, tkadlena – a také jarmark tradičních výrobků. V kulturním areálu před tělocvičnou vystoupí folklorní soubory, večer proběhnou stárkovské hody.
Celý program Národopisných slavností v Těšanech najdete na webu: Národopisné slavnosti nebo si jej můžete stáhnout zde: Pozvánka (pdf)

 

Akce se uskutečňuje za finanční podpory Jihomoravského kraje

Ilustrační foto

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/mlady-tesansky-kovar-2021/