Letenku do vesmíru, prosím – přednáška Tomáše Přibyla
středa 20. října 2021 v 17.00

Výstavy a akce

Letenku do vesmíru, prosím
– přednáška Tomáše Přibyla

Kolik stojí letenka do vesmíru? A kdy se místo k Jadranu vydáme na dovolenou na Měsíc?

V čem se liší příprava „kosmického turisty“ a profesionálního kosmonauta? Jaké jsou dnes k dispozici lodě a jaký komfort (či jeho opak) nabízí? Kdy vzlétnou první kosmické hotely? A má vůbec „kosmická turistika“ smysl, nebo je to jen adrenalinové povyražení pro horních deset tisíc?

„Pokud zatoužíte stát se kosmickým turistou, nabízí vám dnešní doba celou řadu možností,“ vysvětluje kurátor letectví a kosmonautiky Technického muzea v Brně Tomáš Přibyl. „Pokud se spokojíte s prostým několikaminutovým suborbitálním skokem na práh vesmíru, připravte si řádově půl miliónu dolarů. Několikadenní výlet na oběžnou dráhu je pak v rozmezí 30 až 50 miliónů dolarů. A pokud jste připraveni sáhnout do kapsy pořádně hluboko a na nějakou to korunu nehledíte, chystají se i vyhlídkové lety k Měsíci.“

Přednáška „Letenku do vesmíru, prosím“ se bude věnovat fenoménu kosmické turistiky. Od prvních průkopníků, kteří museli překonávat často nepředstavitelné překážky a bojovat s předsudky, přes dnešní komerční lety až po zvažované budoucí mise lodi Starship se stovkami pasažérů na palubě.

VSTUP ZDARMA – Ale pozor! Vzhledem k omezené kapacitě sálu je nutná předchozí registrace! V případě zájmu o vstup na přednášku se registrujte na e-mailu slabotinsky@tmbrno.cz

Začněte balit skafandry, startujeme ve středu 20. října 2021 od 17.00 h v přednáškovém sále Technického muzea v Brně, Purkyňova 105, 612 00 Brno – Královo Pole.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/letenku-do-vesmiru-prosim-prednaska-tomase-pribyla/