Kovářské řemeslo se vrací na Šlakhamr
ukázky kovářské práce na mobilních výhních i na velkém bucharu
3. 6. 2017, Šlakhamr

Výstavy a akce

První sobotu v červnu, 3. 6. 2017, se sjedou kováři z různých míst České republiky na památku ve správě Technického muzea v Brně, Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou. Po celý den, od 10.00 do 17.00, budou návštěvníkům předvádět své řemeslo, a to jak na mobilních výhních, tak i na velkém, vodou poháněném bucharu. Návštěvníci tak uvidí (a uslyší 😀 ) buchar v jeho plné síle při práci. Což nebývá často. Šlakhamerský buchar je jedním z pěti plně funkčních zařízení v celé republice. Pro představu, jak buchar pracuje, se můžete podívat na krátké video.

Návštěvníci, a to i malí, pokud budou mít odvahu, si budou moci sami ukovat hřebík. Zároveň bude opět nejen  pro děti připravený doplňující program spjatý s řemeslem, se Šlakhamrem i historií této památky. Děti se mohou zúčastnit výtvarné dílny na téma „Kováři, kovárny, Šlakhamr“. Jejich obrázky pak budou tuto památku zdobit po celou turistickou sezónu.

Údolí řeky Sázavy nabízí navíc další možnosti k celodennímu sobotnímu výletu v krásné přírodě.

Možná nevíte, že:
Kulturní památka Šlakhamr si „zahrála roli“ v nové rodinné komedii Špunti na vodě, která šla do kin v dubnu 2017.
Kapela
, která ve filmu doprovázela oslavu výročí svatby babičky a dědečka, zahraje v sobotu 3. 6. odpoledne přímo na Šlakhamru návštěvníkům.

POZOR: Při cestě na Šlakhamr platí v současné době dopravní omezení, přesné informace najdete v aktualitách: Dopravní omezení při cestě na Šlakhamr.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/kovari-na-slakhamru/