Kdo si hraje, nezlobí
4. 7. – 30. 9. 2017

Výstavy a akce

Kdo si hraje, nezlobí

Potvrdí vám to výstava jednoduchých interaktivních fyzikálních experimentů Vítězslava Prokopa, konstruktéra, vývojáře a pedagoga. Téměř deset stanovišť představí a vysvětlí různé jevy. Například jak je možné, že elektřinu můžeme vyrobit nejen točením, ale i taháním. Jak je možné, že i člověk může být zdrojem elektrického proudu, jak naše vidění ovlivní plexi-hranol, co  je akce a reakce…

Výstavu rozšiřují historické technické stavebnice včetně předchůdce populárního Merkuru, společenské hry, ale také pokojíček pro panenky, kočárek,  sporáček, autíčka, či skutečný unikát – vláček, který byl vyroben v letech 1943–1944 v dílnách Střední průmyslové školy strojnické v Brně v Sokolské ulici. Jedná se zmenšenou repliku lehké vlakové nákladní soupravy podle originálu ze Škodových závodů Plzeň z 30. let 20. století.

Dále si mohou návštěvníci prohlédnout vývojovou řadu diaprojektorů od roku 1930 do roku 1999, kterým předchází nejstarší ruční mechanická prohlížečka pohádek JAKU z počátku 20. století, promítačka Laterna Magica z roku 1914, kukátko Trade Rodo Mark na prohlížení obrázků němých pohádek z 20. až 30. let minulého století a další.U didaktických pomůcek a obrazů si mohou dříve narození zavzpomínat na školní léta a mladší se podivovat nad vynalézavostí dědů.

Výstava Kdo si hraje, nezlobí poodhalí tajemství fyzikálních jevů a mnohým dospělým pomůže nalézt odpovědi na dětské otázky typu: … a proč se to točí, … a proč ty kroužky lítají a proč ten rak leze, když se nehne z místa?

Výstava bude přístupná do 30. 9. 2017.

 

 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/kdo-si-hraje-nezlobi/