Jaro na mlýně aneb Od zrníčka ke koláči
Akce pro rodiny s dětmi na vodním mlýně ve Slupi
29. 4. 2017

Výstavy a akce

Technické muzeum v Brně již potřetí připravilo zábavně naučné poznávání svých mimobrněnských technických památek, projekt s názvem S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem. První památka, na kterou vás letos Šroubek s Matičkou pozvou, je Vodní mlýn ve Slupi.

V sobotu 29. dubna 2017 od 10 do 17 hodin zde na vás čeká akce Jaro na mlýně. Zváni jsou zejména rodiče s dětmi, pro které jsou připravena stanoviště s mlynářskou tematikou. Budeme sledovat cestu od zrníčka ke koláči. Děti se na stanovištích dozví, jak těžká byla práce ve mlýně a co vše musel mlynář umět a zvládat.

Přestože je akce určena spíše dětem, zapojit se mohou i hraví dospělí. Vyzkoušíme znalosti, i sílu a dovednost. Čeká na vás např. seřazování postupu zemědělských prací, poznávání obilí a výrobků z něj, vyzkoušíte si vozit pytle nebo mlít obilí na ručním mlýnku. Na zručné odvážlivce čeká řemeslná dílnička. A co budeme vyrábět? To se nechte překvapit.

Upozorňujeme, že v den akce neprobíhají klasické prohlídky s průvodcem. Mlýn si můžete procházet sami nebo se v 15 hodin zúčastnit interaktivní prohlídky pro děti.

Pokud se Vám putování se Šroubkem a Matičkou zalíbí, jste srdečně zváni na další akci projektu. Tou bude „Rok na vsi“, který proběhne v sobotu 13. 5. 2017 na Větrném mlýně v Kuželově. Na nejpilnější účastníky projektu, kteří se zúčastní minimálně čtyř akcí, čeká na závěr v Brně (v hlavní budově muzea) odměna. Nezapomeňte si na pokladně památky vyžádat cestovní pas a razítko do něj, jako důkaz o účasti na akci. Sbírat můžete také pamětní mince se Šroubkem a Matičkou.

 

Fotky z předchozích ročníků

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/jaro-na-mlyne/