Dinosauři na řetězu
Mechatronika a iluze
15. 11. 2016 – 19. 3. 2017

Výstavy a akce

Technické muzeum v Brně ve spolupráci s firmou West Media a Fakultou strojního inženýrství VUT připravili unikátní výstavu robotických modelů dinosaurů zasazených do iluzorního prostředí druhohorní přírody. Už od 15. listopadu letošního roku představíme více než šedesát statických a robotických modelů v životní velikosti, které díky nejmodernějšímu výzkumu v oboru mechatroniky a paleontologie umožňují návštěvníkům téměř autentický zážitek podobný efektům filmové série Jurský park, umocněný světelnými, zvukovými, ale i pachovými efekty.

Návštěvníci si mohou v některých případech doslova osahat dokonalou imitaci kůže, kterou používá triková tvorba v americkém filmovém průmyslu, objevit v písku na paleohřišti kostru druhohorního tvora nebo navštívit 3D kino s původním filmem, který je společně s jejich fantazií přenese o stovky milionů let zpět.

Výstava je prezentována na 1300 m² výstavní plochy ve třech podlažích a byl kvůli ní dočasně přeinstalován největší a nejvyšší prostor muzejních expozic. Její nedílnou součástí je i část edukační, která vysvětluje pojem a principy mechatroniky, předvádí výsledky výzkumů českých paleontologů a autentické lokální nálezy zkamenělin, podobně jako repliky významných světových nálezů na pozadí příběhu o vzniku Země s důrazem na období druhohor.

Výstava bude veřejnosti přístupná do 19. března 2017.

Vstupné na výstavu (do celého muzea) činí:

  • Základní vstupné: 130 Kč (dospělí)
  • Zlevněné vstupné: 70 Kč (děti od 6 let, senioři, studenti).
  • Rodinné vstupné: 320 Kč (2 dospělí + 1 až 3 děti; platí pro děti 6–15 let, každé další dítě zaplatí zlevněné vstupné)
    Děti mladší 6 let mají vstup zdarma.

Vstupné zahrnuje jak prohlídku výstavy Dinosauři na řetězu, tak všech expozic v budově muzea.


Upozorňujeme, že z důvodu současného velkého zájmu o výstavu bývá kapacita parkovacích míst pro auta návštěvníků v areálu muzea o víkendech pravidelně vyčerpána. Abyste si návštěvu výstavy a muzea nekomplikovali hledáním parkování, doporučujeme raději využít městskou hromadnou dopravu. Tramvaj č. 12, zastávka „Technické muzeum.


 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/dinosauri-na-retezu/